• Covid na začiatku tehotenstva

    , Autor: Bartn

    Dobrý deň, prosim aký môže mat vplyv covid na veľmi skóre tehotenstvo? Mam potvrdený covid a bojím sa že som zároveň aj tehotná, ešte len v štádiu pred uhniezdenim vajíčka. Mam aj vysoké teploty a užívala som paralen. Môže toto vsetko poškodiť plod ak budem naozaj tehotná?Dakujem

    Dobrý deň, ak nemáte potvrdené tehotenstvo a nad tehotenstvom uvažujete len pre nechránený pohlavný styk, o tehotenstve sa ešte nedá hovoriť. Áno, samotný fakt, že organizmus je oslabený a má horúčky, môže mať vplyv na uhniezdenie. Čo sa týka samotného vírusu SARS-CoV-2 a jeho vplyvu na tehotenstvo, nie sú ešte dokončené štúdie, hlavne z Číny, ktoré by dokazovali vplyv vírusu na vznik prípadných vrodených chýb alebo porúch.