• Žlté teliesko

    , Autor: Erika137

    Dobrý deň
    Dr mi nasla 13 dpo teda 1 deň pred MS na ultrazvuku vysokú sliznicu a žlté teliesko
    Tehotensky test slabšie pozitívny ale krvný ešte nízke hcg
    Povedala ze mam prísť o týždeň
    Kedy zaniká žlté teliesko?
    Môžem byť tehotná?

    Dobrý deň, za normálnych okolností vzniká po ovulácii, pri ktorej nedôjde k oplodneniu k vzniku žltého telieska, ktoré sa asi po 14 dňoch zanikne a zmení sa na biele teliesko. Ak však dôjde po ovulácii k oplodneniu a žena otehotnie, žlté teliesko pretrváva prvé dva mesiace, produkuje progesterón. Následne jeho funkciu preberie placenta. Tehotenský test nemá zmysel realizovať skôr ako na 14. deň meškajúcej menštruácie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.