Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,349 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hodnoty Hcg

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Pan doktor, aké sú výsledky testov tehotnosti ak mi total beta HCg vyšlo <1,2 a referenčné medze sú <5.
  Znamena to, že HCg bol menší než 1,2 alebo presne 1,2.

  Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie ste tehotná, test na beta HCG je negatívny.

Podobné otázky

 • Hodnoty HCG v krvi

  , Autor:

  Dobrý deň.
  Prosím Vás, aká je hodnota HCG v krvi u ženy, ktorá nie je tehotná? A aká by mala byť hodnta HCG v krvi 12 DPO, aby sa dalo hovoriť o možnom tehotenstve?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hodnota beta HCG u netehotnej by mala byť nula alebo blížiaca sa nule. Každé laboratórium má však svoje presné referenčné hodnoty, niektoré do 10,0 mIU/ml, niektoré do 5,0 mIU/ml.Vyššia hodnota môže znamenať skoré štádium tehotenstva, ak je však tehotenstvo vylúčené, zvýšená hladina betaHCG môže signalizovať aj iný problém.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobry den p.doktor. Posledna MS : 15.3.
  V nedelu 12.4. som mala dostat menstruaciu ,
  nedostala som. Tehotenske testy velmi slabo viditelna druha ciarka. V utorok som bola na krvi ako samoplatca - hcg 50 . Dnes v stvrtok - hcg 70.
  Vcera a predvcerom slaby tmavohnedy vytok.
  V oktobri som absolvovala kyretaz ked ked v 11 tzdni zistili anembryolu. V decembri som mala dalsiu kyretaz pre silne menstruacne krvacanie.
  Je podla Vas sanca ze toto dopadne dobre ? AJ ked su hodnoty hcg relativne nizke a hlavne sa nezdvojnasobuju ?

  Dakujem pekne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa o veľmi včasné tehotenstvo. Dôležité je, že sa jedná o žiadané tehotenstvo a či máte nejaké bolesti alebo iné ťažkosti. Záleží nie len od hodnoty beta HCG ale aj USG nálezu.Určite je vhodné to odsledovať, vylúčiť aj mimomaternicové tehotenstvo. Ak nemáte žiadne ťažkosti, je nutné počkať, ako sa situácia vyvinie. Pri zmene alebo zhoršení zdravotného stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa, eventuálne gynekologickú pohotovosť.

 • Viditeľný gestačný vak v 5tt

  , Autor:

  Dobrý večer,
  prosím vás, chcela by som sa opýtať, či je gestačný vak naozaj viditeľný až keď sú hodnoty HCG nad 1000. Pred týždňom som bola na odbere krvi 4tt a HCG bolo len 75, večer som začala krvácať, na pohotovosti ma poslali domov, že to nič nie je. Na druhý deň opäť krvácanie, no už viac ako predtým. Pichli mi injekciu na udržanie plodu a nejakú na zastavenie krvácanie. Na druhý deň som mala odbery krvi, HCG kleslo na 39, vraj som potratila a o tri dni mám prísť na kontrolu. Na pohotovosti a ani môj gynekológ na sone žiadny vak nevideli. O tri dni som začala znova krvácať, vraj sa už čistím a poslali ma do nemocnice, či nie je potrebný výplach. Na sone už bol zrazu vidieť gestačný vak o veľkosti 9,7 mm. Ako je možné, že ten vak tam dovtedy nikto nevidel? Je možné, že som vtedy nepotratila ale až pri tomto krvácaní? Toto krvácanie sa už nepokúšali zastaviť... Krvácam zatiaľ slabo druhý deň, no je mi jasné, že plod sa už zachrániť nedá. Je teda možné, že aj keď HCG vtedy kleslo, plod sa vyvíjal ďalej?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri hodnote beta-HCG 75 môže byť USG nález negatívny, v zmysle, že v dutine nie je nič vidieť. Ak pokleslo beta-HCG, je to známka, že niečo nie je v poriadku. Aj napriek všetkému sú to stále nízke hodnoty, ak sa skutočne jedná o 4 týždeň. Treba tiež povedať, že krvácanie do 16. týždňa môže byť spojené s tvorbou cievnych prepojení medzi choriónom (budúcou placentou) a stenou maternice. Keďže nepoznám všetky okolnosti ani informácie a výsledky vyšetrení, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov.

 • Geu aj Iu

  , Autor:

  Dobrý večer pán Dr.,
  chcem sa spýtať ci ste sa už stretli v praxi s tým, že by žena mala geu a zároveň iu graviditu?
  Ja som.bola v nemocnici, kde mi každé 2 dni sledovali hodnoty hcg. Pri hodnote 2500 na usg bola maternica prázdna, tak bola možnosť ze ide o geu. o 2 dni bolo hcg 7000 a v maternici sa objavil gestacny vak. Stále ma ale "strasili" že tam môže byť aj geu. Naposledy mi brali hcg v týždni 5+4, hodnota 35000 a Dr sa zdalo ze vidí aj akciu srdca, nejasne zatiaľ. Vaječníky už neskontroloval. Teraz mam prísť na kontrolu o 10 dní, stále mi ale vŕta v hlave aj to geu. Aký je váš názor? Otehotnieť sa mi podarilo hneď po vysadení antikoncepcie. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v medicíne je možné prakticky všetko, aj to, že sa môže jednaťo dvojpočetné tehotenstvo, pričom jedno bude vo vajíčkovode a jedno v dutine maternice. Pravdepodobnosť je však veľmi malá. Ak nebol od začiatku nález na vajíčkovodoch, nemyslím si, že sa jedná o GEU. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Annamária

  Bola som na dvoch vyšetreniach lekárka tvrdila ze som bud v 3tt alebo 5tt sliznica je veľká príznaky tehotenstva sú no ultrazvuk nič neukazuje hodnoty hcg rastú. Mala som hnedý výtok úplne slabucky a iba raz je všetko v poriadku alebo mam ísť k inému lekárovy?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v 3. týždni tehotenstva ešte na ultrazvuku nemusí byť nič vidieť. Odporúčam pravidelné kontroly bHCG. Ak je bHCG pozitívne, je jasné, že ste tehotná. Treba však s istotou zistiť, či sa jedná o fyziologické tehotenstvo vnútri maternice a vylúčiť mimomaternicové tehotenstvo. Pri akýchkoľvek ťažkostiach ako aj nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.