Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,164 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hodnoty Hcg

  , Autor: Jaresi

  Dobrý deň.
  Pan doktor, aké sú výsledky testov tehotnosti ak mi total beta HCg vyšlo <1,2 a referenčné medze sú <5.
  Znamena to, že HCg bol menší než 1,2 alebo presne 1,2.

  Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie ste tehotná, test na beta HCG je negatívny.

Podobné otázky

 • Atb

  , Autor: Mima1991

  Dobry den. Uzivala som ATB doxyhexal do 5tt. Ked som zistila ze som tehotna tak som ho vysadila- a to presne pred 4 dnami. Kedze doxyhexal moze sposobit potrat, chcem sa spytat, ci toto riziko plati len pocas jeho uzivania alebo moze nastat aj teraz po jeho vysadeni tym ze este pocas uzivania poskodi plod ktory sa dalej nevie spravne vyvijat a teda sa potrati neskor? Pytam sa preto lebo sice som stale tehotna ale mam nizke hodnoty hcg a neviem ci to mohli zapricinit ATB.Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Doxyhexal môže mať vplyv na zuby, kosti a pečeň plodu. Dynamiku HCG treba odsledovať, nemusí sa jednať o 5. týždeň tehotenstva, ale o včasné tehotenstvo. Je vhodné to potvrdiť USG vyšetrením. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Akcia srdiečka

  , Autor: LuciaPetrušková

  Dobrý deň,
  2.8. som podstúpila operáciu -odstranenie vajcovodu kvôli mimomaternicovému tehotenstvu,pooperacacny priebeh bez komplikácií. 23.8. bol nechránený pohlavný styk. Keďže menštruácia po operácii do 6.tyzdnov nenabehla vzala som si odber na HCG kt.bolo pozitívne. Bola som u svojej gynekológicky kde potvrdila graviditu s 9 mm gestacnym vackom, následne som začala špiniť tak mi bol nasadený Duphaston 3x1,hodnoty HCG krásne stúpa (posledna hodnota 8.10. 69000)a spinenie prestalo. T.č.by som mala byť 8+3 t. (podľa dátumu pohlavného styku) no na ultrazvuku ešte nieje akcia srdiečka a nález zodpovedá 6+0 tt. Je možnosť,že to bude prosperujúca gravidita alebo sa mám pripraviť na najhoršie? Moja gynekologička chce ešte 3 týždne počkať a podľa toho sa uvidí,no ja som už po 3 potratoch a s nervami na pokraji, zúfalstvo.Dakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za spomínaných okolností sa môže jednať ešte o vitálne tehotenstvo. Ak ste v minulosti prekonali 3 potraty, je vhodné navštíviť hematológa a endokrinológa.

 • Hodnoty HCG v krvi

  , Autor: Jaresi

  Dobrý deň.
  Prosím Vás, aká je hodnota HCG v krvi u ženy, ktorá nie je tehotná? A aká by mala byť hodnta HCG v krvi 12 DPO, aby sa dalo hovoriť o možnom tehotenstve?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hodnota beta HCG u netehotnej by mala byť nula alebo blížiaca sa nule. Každé laboratórium má však svoje presné referenčné hodnoty, niektoré do 10,0 mIU/ml, niektoré do 5,0 mIU/ml.Vyššia hodnota môže znamenať skoré štádium tehotenstva, ak je však tehotenstvo vylúčené, zvýšená hladina betaHCG môže signalizovať aj iný problém.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Lucia S.

  Dobry den p.doktor. Posledna MS : 15.3.
  V nedelu 12.4. som mala dostat menstruaciu ,
  nedostala som. Tehotenske testy velmi slabo viditelna druha ciarka. V utorok som bola na krvi ako samoplatca - hcg 50 . Dnes v stvrtok - hcg 70.
  Vcera a predvcerom slaby tmavohnedy vytok.
  V oktobri som absolvovala kyretaz ked ked v 11 tzdni zistili anembryolu. V decembri som mala dalsiu kyretaz pre silne menstruacne krvacanie.
  Je podla Vas sanca ze toto dopadne dobre ? AJ ked su hodnoty hcg relativne nizke a hlavne sa nezdvojnasobuju ?

  Dakujem pekne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa o veľmi včasné tehotenstvo. Dôležité je, že sa jedná o žiadané tehotenstvo a či máte nejaké bolesti alebo iné ťažkosti. Záleží nie len od hodnoty beta HCG ale aj USG nálezu.Určite je vhodné to odsledovať, vylúčiť aj mimomaternicové tehotenstvo. Ak nemáte žiadne ťažkosti, je nutné počkať, ako sa situácia vyvinie. Pri zmene alebo zhoršení zdravotného stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa, eventuálne gynekologickú pohotovosť.

 • Viditeľný gestačný vak v 5tt

  , Autor: Mischella

  Dobrý večer,
  prosím vás, chcela by som sa opýtať, či je gestačný vak naozaj viditeľný až keď sú hodnoty HCG nad 1000. Pred týždňom som bola na odbere krvi 4tt a HCG bolo len 75, večer som začala krvácať, na pohotovosti ma poslali domov, že to nič nie je. Na druhý deň opäť krvácanie, no už viac ako predtým. Pichli mi injekciu na udržanie plodu a nejakú na zastavenie krvácanie. Na druhý deň som mala odbery krvi, HCG kleslo na 39, vraj som potratila a o tri dni mám prísť na kontrolu. Na pohotovosti a ani môj gynekológ na sone žiadny vak nevideli. O tri dni som začala znova krvácať, vraj sa už čistím a poslali ma do nemocnice, či nie je potrebný výplach. Na sone už bol zrazu vidieť gestačný vak o veľkosti 9,7 mm. Ako je možné, že ten vak tam dovtedy nikto nevidel? Je možné, že som vtedy nepotratila ale až pri tomto krvácaní? Toto krvácanie sa už nepokúšali zastaviť... Krvácam zatiaľ slabo druhý deň, no je mi jasné, že plod sa už zachrániť nedá. Je teda možné, že aj keď HCG vtedy kleslo, plod sa vyvíjal ďalej?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri hodnote beta-HCG 75 môže byť USG nález negatívny, v zmysle, že v dutine nie je nič vidieť. Ak pokleslo beta-HCG, je to známka, že niečo nie je v poriadku. Aj napriek všetkému sú to stále nízke hodnoty, ak sa skutočne jedná o 4 týždeň. Treba tiež povedať, že krvácanie do 16. týždňa môže byť spojené s tvorbou cievnych prepojení medzi choriónom (budúcou placentou) a stenou maternice. Keďže nepoznám všetky okolnosti ani informácie a výsledky vyšetrení, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov.