• Akcia srdiečka

    , Autor: LuciaPetrušková

    Dobrý deň,
    2.8. som podstúpila operáciu -odstranenie vajcovodu kvôli mimomaternicovému tehotenstvu,pooperacacny priebeh bez komplikácií. 23.8. bol nechránený pohlavný styk. Keďže menštruácia po operácii do 6.tyzdnov nenabehla vzala som si odber na HCG kt.bolo pozitívne. Bola som u svojej gynekológicky kde potvrdila graviditu s 9 mm gestacnym vackom, následne som začala špiniť tak mi bol nasadený Duphaston 3x1,hodnoty HCG krásne stúpa (posledna hodnota 8.10. 69000)a spinenie prestalo. T.č.by som mala byť 8+3 t. (podľa dátumu pohlavného styku) no na ultrazvuku ešte nieje akcia srdiečka a nález zodpovedá 6+0 tt. Je možnosť,že to bude prosperujúca gravidita alebo sa mám pripraviť na najhoršie? Moja gynekologička chce ešte 3 týždne počkať a podľa toho sa uvidí,no ja som už po 3 potratoch a s nervami na pokraji, zúfalstvo.Dakujem vopred za odpoveď

    Dobrý deň, za spomínaných okolností sa môže jednať ešte o vitálne tehotenstvo. Ak ste v minulosti prekonali 3 potraty, je vhodné navštíviť hematológa a endokrinológa.