• Rázštep podnebia

    , Autor: Veronca

    Dobrý večer prajem,

    Chcem sa opýtať bola som na 4D sone v 25 týždni tehotenstva, doktor vylúčil rázštep pery, keďže ja som sa narodila s rázštepom podnebia, pýtala som sa ho či dieťa nemá rázštep podnebia, rázštep tvrdého podnebia tiež vylúčil ale mäkké podnebie nebolo vidno, poznamenal ale ze nie je žiadny náznak, ze by malo dieta rázštep podnebia, je teda možné, že na 4D sone nie je vzdy možné všetko vidieť? Mám iste obavy, ze dieťa bude mať rázštep makkeho podnebia keďže ho doktor na sone nevidel. Ale od 5.tyždňa tehotenstva som poctivo užívala kyselinu listovú. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, úplne rozumiem Vašim obávam, ale nemusíte sa obávať, dieťa nemusí mať rázštep či už pery alebo podnebia. Na špecializovanom USG by to bolo vidieť.