Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,860 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cholestaza

  , Autor: Peťka6

  Dobrý deň. Moje prvé tehu 2007 skončilo predc.porodom v 36.5 TT. Mala som cholestazu. Pôrod sa spustil sám. Druhé tehu 2010 pôrod vyvolaný v 38 TT tiež kôli cholestaze.Po tomto pôrode po 9 mesiacoch mi v operovali žlčník. Vraj bol ako jahoda samé štrbiny po ňom. Teraz 2020 čakám tretie dieťa. Myslíte že môžem očakávať znova toto ochorenie aj keď už nemám žlčník alebo to s tým nemá súvis alebo to môže byť preto ešte horšie? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, žlč sa tvorí v pečeni, žlčník je len rezervoárom žlče. Cholestáza môže byť vnútropečeňová, ako aj mimo pečene obštrukciou žlčových ciest vedúcich od žlčníka do čreva. Aj po odstránení žlčníka tak môže dôjsť k tehotenskej cholestáze vplyvom tlaku plodu na pečeň.

Podobné otázky

 • Svrbenie pokozky

  , Autor: Natalia7

  Dobry den pan doktor, som v 16/3tt., par dni dozadu ma zacala jemne a len obcas svrbiet pokozka na bruchu a prsiach, pripisovala som to natahovaniu a napinaniu pokozky, kedze sa mi objavili aj nove mensie strie. Avsak, vcera som na bruchu spozorovala par drobnych "vyrazok" akoby ma nieco poprhlilo, v noci ma dost svrbela pokozka v oblasti brucha, prs a hrudnika, a dnes sa mi na tych miestach objavilo par drobnych cervenych vyrazok/pluzgierikov. Mohlo by to mat nieco spolocne s pecenou? Svrbenie pretrvava doteraz, da sa to este vydrzat. K svojej lekarke som objednana buduci tyzden. Dakujem velmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, intrahepatálna cholestáza spôsobená tlakom plodu na pečeň, či HELLP syndróm sa v 17. týždni ešte nezvykne vyskytovať. Samozrejme, vhodné je vyšetriť aj pečeňové testy. Takto je ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Skôr si však myslím, že sa bude jednať o kožný problém. Určite to však netreba podceňovať. Navštívte lekára podľa odporúčania.

 • Cholestáza

  , Autor: bubulak

  Dobrý deň, pri prvom tehotenstve som nemala žiadne problémy, pri druhom tehotenstve sa mi v 36 tt objavila tehotenská cholestáza nakoľko mi dieťa tlačilo na pečeň, v 37 tt som spontánne porodila. Odvtedy ma už druhý rok pravidelne kontrolujú, nakoľko mi v pečeni zistili dva hemangiomy. Chcem sa spýtať, či je v mojom prípade možné tretie tehotenstvo (mám 33 rokov), alebo by bolo vzhľadom na problémy v druhom rizikové.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  o tomto sa musíte poradiť s hepatológom, aby vám vzhľadom na nález a jeho rozsah odporučil prípadnú graviditu.