Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Svrbenie

  , Autor: Nikuxxx

  Dobry vecer,som v 14tt a mavam obcasne svrbenie bruska na roznych miestach, okrem unavy ine problemy nemam.Mam to urgentne riesit s gynekologom alebo to staci spomenut na poradni?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, spomínané svrbenie môže mať viacero príčin. Môže sa jednať o napínanie a naťahovanie kože, čo môže spôsobovať občasné svrbenie. Ste ešte v nízkom týždni tehotenstva, aby sa u Vás prejavovala tehotenská cholestáza. Odsledujte si to. Ak je svrbenie iba občasné, nie je intenzívne a neprejavuje sa aj na iných častiach tela, či na rukách, dlaniach, či chodidlách, spomeňte to obvodnému gynekológovi vrámci tehotenskej poradne. Samozrejme stále platí, že v prípade nejasností alebo ťažkostí viete Vášho obvodného gynekológa kontaktovať aj mimo plánovanej tehotenskej poradne.

Podobné otázky

 • Svrbenie pokožky

  , Autor: Vlasta55

  Dobrý deň, už asi dva dní ma svrbi pokožka v oblasti, stehien zadku aj chrbta ale nieje to strašne hlavne v noci ma to svrbi som v 25tt myslite že by som to mala povedat svojmu gynekológovi.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, hoci sa nejedná o typické miesta svrbemia, môže sa u Vás jednať o prejavy tehotenskej cholestázy, kedy rastúca maternica tlačí na pečeň a žlčové cesty, ich vylučovanie je zhoršené, tie sa hromadia, čo spôsobuje svrbenie najmä brucha, dlaní, či chodidiel. Je určite vhodné to oznámiť Vášmu obvodnému gynekológovi, ktorý Vám vyšetrí pečeňové enzýmy a žlčové kyseliny. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Svrbenie

  , Autor: Domuliatko

  Dobrý deň. Využila som dve balenia Candibene 100mg chcem sa spýtať čo si ešte môžem kúpiť v lekárni na svrbenie používam canestnen ale stále to pocitujem. Na chvílu zabrali tablety a vrátilo sa to. Som 40+3tt. Niečo čo by neuškodilo bábätku? Som otvorená iba na prst. 10.7 mi idú vyvolávať pôrod ak dovtedy neporodím. Termín pôrodu som mala mať 3.7. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, skúsiť si môžete aplikovať vaginálne probiotiká, ktoré by mohli pomôcť upraviť vaginálnu mikroflóru. Nepoznám však výsledky výterov, nález, ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Nebojte sa pýtať a informovať pri najbližšej poradni.

 • Kychanie

  , Autor: Maria1009

  Dobry den,som v 22 tyzdni a trapi ma par dni uz silna alergia,svrbenie oci,nadcha a intenzivne a caste kychanie. K lekarovi som objednana az na auguat.chcem sa spytat,ci taketo caste a intenzivne kychanie moze ublizit babatku alebo priebehu tehotnosti? Uz ma pobolieva bruako z tolkeho kychania. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pri dlhodobejšom, nadmerne častom a intenzívnom kýchaní, či kašľaní a oslabenom krčku maternice môže dôjsť za istých okolností k zhoršeniu nálezu na krčku. Za normálnych okolností by mal však krčok maternice bezpečne vydržať. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí s pobolievaním podbruška navštívte Vášho obvodného gynekológa. Na alergiu môžete užívať voľnopredajné antihistaminiká, prípadne, ak ste v sledovaní alergológa, navštívte aj jeho.

 • Svrbenie bruska

  , Autor: Simonica

  Dobrý deň, pán doktor. Som v 34+1tt (35tt) a už 2 dni ma svrbí bruško tak tri krát za deň. Bojím sa že to niečo zle znamená alebo sa mi len rozťahuje koža na brušku? Ďakujem za skorú odpoveď.
  S pozdravom

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Môže sa jednať aj o napínanie a naťahovanie kože vplyvom rastu maternice. Ak Vás nesvrbia aj dlane a chodidlá, nemusí sa jednať o tehotenskú cholestázu. Môže sa jednať iba o občasný tlak maternice na žlčové cesty a pečeň. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Staphylococus epidermis

  , Autor: Deninkaes

  Dobrý deň nemám žiadne gynekologické ťažkosti ako svrbenie pálenie avšak mám hlienovity výtok na astme vyžiadanie som si od lekára nechala urobiť výter z pošvy pričom vyšiel staphylococcus epidermis som tehotná momentálne 18 týžden dostala som ATB macmiror na preliecenie je táto baktéria nebezpečná ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, uvedená baktéria sa normálne vyskytuje na koži a slizniciach. Ťažkosti nespôsobuje a nie je potrebné ju preliečovať. Pošva aj mimo tehotenstva produkuje pošvový sekrét. Je to normálne. Antibiotiká nie je potrebné užívať, môžete si aplikovať vaginálne probiotiká počas desiatich dní, najlepšie večer pred spaním.