• Zvýšená hodnota s-alt v tehotenstve

    Dobrý deň, pán doktor. V 26tt som mala zvýšenú hodnotu S-ALT: 0,75. O tomto výsledku som sa dozvedela od gynekológa iba v 31tt, čiže počas nasledujúcej poradne, totiž týždeň po odbere v telefóne mi sestrička zhodnotila výsledky odberu ako výborné. Ostatné parametre mám v poriadku. Chcela by som sa Vás opýtať, či mi nehrozí nejaká komplikácia týkajúca sa pečene / tehotenská cholestáza /hellp syndróm... Pre výsledok môžem zase zavolať iba o týždeň. Momentálne som v 32tt. Priberám primerane, do 31tt som pribrala 7kg, užívam Euthyrox 75ug, Magnerot, Aspirin Protect 100, Acidum folicum. Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Dobrý deň, aj keď je hodnota AST mierne zvýšená, nie je potrebná žiadna liečba. Nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.