• Pozitívny triple test

    , Autor: amelia20

    Dobrý deň,
    chcem sa opýtat na hodnody zistené odberom, nakolko ma zaskočil pozitívny výsledok, velmi som už nevenovala pozornost, čo dalej lekár hovorí. Aka je teda podla nameraých hodnot pravdepodobnost Downovho syndromu, prosím?
    v tehotenskej knižke mám:
    AFP 24,70 HcG:55,070 E3:1,23
    Vek:38
    predchádzajúce dve tehotenstvá boli bezproblémové, mám 16-ročné dvojičky a 10 ročnú dcéru.

    Genetické vyšetrenie odmietam, objednala som sa na morfol.USG

    Dakujem.

    Dobrý deň, pri pozitívnom Tripple teste máte viacero možností. Tripple test nevyčísluje pravdepodobnosť, ale možné riziko, ktoré je ďalej potvrdiť. Ak s nimi však nie ste stotožnená, je to bezpredmetné a vhodné je potom absolvovať morfologický USG, na ktorý už ste objednaná.