• Tvrdnutie brucha?

    , Autor: Nika1211

    Dobrý deň,som v 25tt+1 včera sa mi po prvýkrát stalo že po pohlavnom styku som pociťovala v podbrušku a na jednej strane brucha ako keby tvrdnutie/spevnenie.Naplo sa bruško na pár sekúnd potom sa uvoľnilo,toto sa opakovalo párkrát v nepravidelných intervaloch,najprv som si ľahla,potom posadila a po chvíli to samo ustálo.Popritom som pociťovala aj to ako sa malá hýbe.Do poradne som bola 13.12.19 doktor povedal že všetko je ok aj krčok ,ďalší termín kontroly dal na 15.01.20.Chcem sa len opýtať či to je normálne alebo radšej sa mám objednať na kontrolu? Za odpoveď vopred Ďakujem.

    Dobrý deň, ste už v týždni tehotenstva, kedy už pohyby plodu cítite a plod sa môže intenzívnejšie hýbať v niektorých situáciách, čo pociťujete ako tvrdnutie. Spermie obsahujú prostaglandíny, teda hormóny, ktoré používame na dozretie pôrodných ciest vrámci preindukcie pôrodu alebo na samotné vyvolanie pôrodu vrámci indukcie pôrodu. Ak do Vás partner/manžel ejakuloval, je možné, že po pohlavnom styku ste mali krátkodobo takéto pocity v kombinácii s pohybmi plodu. Ak to trvalo len krátkodobo, upravilo sa to po chvíli samo a teraz nemáte už žiadne iné ťažkosti, nemusíte sa objednávať na kontrolu. Samozrejme pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.