• Tvrdnutie brucha

    , Autor: Kapia

    Dobrý deň, prosím vás, som v 36 tt a keď sa babatko vypuca alebo skrátka pri jeho pohybe mi stvrdne brucho. Tak isto keď napr.vstavam z postele, alebo sa na posteli otáčam. Je toto už to tvrdnutie brucha? Lebo sa mi to stáva často a neviem, či je tvrdnutie spojené s pohybom, alebo nemá byť... Bruško už mám celkovo také napnutejsie... Dakujem

    Dobrý deň, treba rozlišovať stvrdnutie časti brucha, kde sa plod vypučí a pravidelné tvrdnutie celého brucha v pravidelných intervaloch. Pri pohybe, zmene polohy, či vypučení plodu môže brucho najmä v mieste tlaku plodu na stenu maternice dočasne stvrdnúť. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. V prípade ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.