Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,064 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Gynazol

  , Autor: vickye1

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Som v 13tt tehotenstva a včera my bol predpísaný krém Gynazol, nakoľko podľa výsledkov steru sa prejavila u mňa kandidóza (žiadne ťažkosti nepociťujem). Obávam sa či použitie krému je bezpečné pre plod, nakoľko podľa príbalového letáčika použitie v prvom trimestry sa neodporúča, v druhom a treťom trimestry je na rozhodnutí lekára či možný prínos prevažuje možné riziko pre plod. Lekárka by mi to zrejme nepredpísala ak by to bolo nebezpečné, len ten prí

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nemáte žiadne ťažkosti, neužívajte žiadne prípravky. Spomínané prípravky sú v I. trimestri kontraindikované. Skúste používať vaginálne probiotiká, alebo si realizujte vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Temesvariho roztok

  , Autor: Kakalka

  Prosím vás moze roztok zozeleniet aj pri kontakte s gynazolom alebo vyplachom na candidu, ktory mi robili vnemocnici? Alebo len pri kontakte s plodovou vodou?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, existuje viacero možností falošne pozitívneho Temesvaryho testu. Ak aplikované roztoky obsahujú vodu, roztok sa sfarbí na modrozeleno.

 • Gynazol

  , Autor: Dak22

  Dobrý večer,
  Poprosím vás o radu.
  Som v 27tt počas celého tehostenstva mám výtok (prisvitný, žltý, občas hustejší). Posledné týždne je ešte intenzívnejší ako v začiatkoch. Môj lekár mi urobil ster a predpísal gynazol. Výsledky steru boli v poriadku, tak som si gynazol nedala. On trvá však na tom, aby som si Gynazol dala, vraj mi to môže pomôcť. Ja som len chcela vedieť či sa niečo bábätku nemôže stať, nešlo o môj komfort.
  Má nejaký zmysel dať si Gynazol, ak bol ster v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť si môžete aplikovať vaginálne probiotiká večer pred spaním. Gynazolom však plodu neublížite. Ak nemáte žiadne ťažkosti, Gynazol si aplikovať nemusíte, rozhodnutie je na Vás. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Výtok

  , Autor: Zuzica

  Dobrý deň,

  som v 20.tom týždni tehotenstva a už trošku dlhšie mám nepríjemný výtok. Riešila som ho aj s gynekologičkou a dostala som na to Gynazol. Lenže výtok mám stále. Neviem presne aké výtoky sú pre tehotenstvo bežné, ale tento čo mám ja mi príde ako taká kombinácia. Je na jednej strane žltkastý a hustý, ale popri ňom mám ešte jeden a ten je riedky ako voda. Nie vždy je však ten vodnatý pridružený k tomu hustému. Obávam sa teda, či to nemôže byť nejaká forma odtekania plodovej vody. Na sone som bola minulý týždeň. Môže to podľa Vášho názoru byť len nejaký obyčajný výtok, alebo tá plodová voda? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výtok v tehotenstve je pomerne častý. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká na podporu vaginálnej flóry. Ak máte podozrenie na odtok plodovej vody, alebo akékoľvek tažkosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Gynazol pocas dojcenia

  , Autor: SissiRose

  Dobrý večer.

  Je liek Gynazol na liecbu kandidozy bezpecny ak kojim? Ak nie, viete mi poradit niaky volnopredajny pre dojciace matky? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Gynazol je lokálne pôsobiaci prípravok, ktorý sa krátkodobo počas kojenia pri problémoch užívať môže.

 • Gynazol v tehotenstve

  , Autor: Sima89

  Dobrý deň,
  Začínam 7. tt a doktorka mi predpísala Gynazol krém 2%, nemám žiadne príznaky kvasiniek, len jemný výtok bez problémov ako vždy.
  Je tento liek bezpečný v 1.trimestri alebo existuje nejaká alternatíva dostupná v lekárni?
  Vďaka za odpoveď a pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitiu spomínaného prípravku je vhodnejšie sa najmä v I. trimestri vyhnúť. Skúste si skôr realizovať vaginálne výplachy, používajte vaginálne probiotiká. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.