• Gynazol

    , Autor: vickye1

    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Som v 13tt tehotenstva a včera my bol predpísaný krém Gynazol, nakoľko podľa výsledkov steru sa prejavila u mňa kandidóza (žiadne ťažkosti nepociťujem). Obávam sa či použitie krému je bezpečné pre plod, nakoľko podľa príbalového letáčika použitie v prvom trimestry sa neodporúča, v druhom a treťom trimestry je na rozhodnutí lekára či možný prínos prevažuje možné riziko pre plod. Lekárka by mi to zrejme nepredpísala ak by to bolo nebezpečné, len ten prí

    Dobrý deň, ak nemáte žiadne ťažkosti, neužívajte žiadne prípravky. Spomínané prípravky sú v I. trimestri kontraindikované. Skúste používať vaginálne probiotiká, alebo si realizujte vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.