Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,427 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Gynazol

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Som v 13tt tehotenstva a včera my bol predpísaný krém Gynazol, nakoľko podľa výsledkov steru sa prejavila u mňa kandidóza (žiadne ťažkosti nepociťujem). Obávam sa či použitie krému je bezpečné pre plod, nakoľko podľa príbalového letáčika použitie v prvom trimestry sa neodporúča, v druhom a treťom trimestry je na rozhodnutí lekára či možný prínos prevažuje možné riziko pre plod. Lekárka by mi to zrejme nepredpísala ak by to bolo nebezpečné, len ten prí

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nemáte žiadne ťažkosti, neužívajte žiadne prípravky. Spomínané prípravky sú v I. trimestri kontraindikované. Skúste používať vaginálne probiotiká, alebo si realizujte vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Výtok

  , Autor:

  Dobrý deň,

  som v 20.tom týždni tehotenstva a už trošku dlhšie mám nepríjemný výtok. Riešila som ho aj s gynekologičkou a dostala som na to Gynazol. Lenže výtok mám stále. Neviem presne aké výtoky sú pre tehotenstvo bežné, ale tento čo mám ja mi príde ako taká kombinácia. Je na jednej strane žltkastý a hustý, ale popri ňom mám ešte jeden a ten je riedky ako voda. Nie vždy je však ten vodnatý pridružený k tomu hustému. Obávam sa teda, či to nemôže byť nejaká forma odtekania plodovej vody. Na sone som bola minulý týždeň. Môže to podľa Vášho názoru byť len nejaký obyčajný výtok, alebo tá plodová voda? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výtok v tehotenstve je pomerne častý. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká na podporu vaginálnej flóry. Ak máte podozrenie na odtok plodovej vody, alebo akékoľvek tažkosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Gynazol pocas dojcenia

  , Autor:

  Dobrý večer.

  Je liek Gynazol na liecbu kandidozy bezpecny ak kojim? Ak nie, viete mi poradit niaky volnopredajny pre dojciace matky? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Gynazol je lokálne pôsobiaci prípravok, ktorý sa krátkodobo počas kojenia pri problémoch užívať môže.

 • Gynazol v tehotenstve

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Začínam 7. tt a doktorka mi predpísala Gynazol krém 2%, nemám žiadne príznaky kvasiniek, len jemný výtok bez problémov ako vždy.
  Je tento liek bezpečný v 1.trimestri alebo existuje nejaká alternatíva dostupná v lekárni?
  Vďaka za odpoveď a pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitiu spomínaného prípravku je vhodnejšie sa najmä v I. trimestri vyhnúť. Skúste si skôr realizovať vaginálne výplachy, používajte vaginálne probiotiká. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Gynazol a utrogestan

  , Autor: zabka

  Dobry den, chcela by som sa spytat som v 35tt a uzivam vaginalne utrogestan (2x1). V utorok mi dr.zistila mykozu a nasadila gynazol, cize utrogestan som si zacala davat oralne. Kedy opat mozem zacat utrogestan vkladat vaginalne? Moze uz dnes (piatok) alebo este pockat? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po dovŕšení 36 týždňa tehotenstva Utrogestan užívať nemusíte. Gynazol doužívajte podľa odporúčania. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Gynazol

  , Autor: Michaela

  Dobry deň chcem sa opýtať s v 36+2 tt a doktorka mi včera predpísala gynazol krém tak som si ho dala na noc a od rána vkuse zo mňa tečie ako keby voda. Dám si intimku a do 5minut je mokrá. Je to ten krém alebo plodová voda?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto Vám objektívne neviem odpovedať. Pri podozrení na odtok plodovej vody navštívte zdravotnícke zariadenie, v ktorom plánujete rodiť.