Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Antibiotiká a borax glycerín 10%

    , Autor: Jak11

    Dobrý deň, včera som vám písala ohľadom užívaním antibiotík. Keďže mám problém celý čas s mykózou v tehotenstve tak aj teraz v priebehu užívania antibiotík sa mi zhoršila mykóza. Je možné užívať antibiotiká Axetine 500mg každých 12 hodín a robiť okolitý výter pošvy s Borax glycerín 10% Aby sa mi mykóza nezhoršila? Som 37+3 TT. Počas tehotenstva som brala veľa liečiv na mykózu, nič tak nepomohlo,len sa stále preliecuje aby nebola veľmi zhoršená. Môže to mať vplyv aj na plod opakovaná liečba a podávanie liekov vo forme mastičiek (fungicidin, lomexin, jemanzol, gynazol), capikov (Macmirror 3x) alebo spomínaný glycerín borax 10% na vyplachy? Každý liek je predpísaný od doktora. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, spomínané lokálne pôsobiace preparáty v tomto týždni tehotenstva už na plod nemajú v zásade žiadny negatívny vplyv. Ak máte silné prejavy mykózy a jediným účinným preparátom je borax glycerín, môžete si ho aplikovať podľa odporúčaní Vášho lekára.