• Mykóza

    , Autor: Ella5

    Dobrý deň. Som aktuálne v prvom trimestri a trápi ma mykóza. Lekárka mi predpísala gynazol, v príbalovom letáku je však vyslovene napísané, že by sa v prvom trimestri užívať nemal. V lekárni mi poradili probiotiká gynimum. Myslíte, že môžu na mykózu pomôcť? Je možné s preliečením mykózy počkať až do začiatku druhého trimestra a zatiaľ to teda skúsiť probiotikami? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak nemáte extrémne silné pálenie, či sgvrbenie v pošve, skúsiť si môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Aplikujte si vaginálne probiotiká, najlepšie večer pred spaním, aspoň desať dní. Odsledujte si to.