• Trieslo

    , Autor: michaela-11

    Dobrý deň som v 39tt a od rána mám bolesti na ľavej strane v podbrušku ale az tak že mi to vyráža do triesla a asi 3x som mala ako keby kontrakcie. Je to začínajúci pôrod?

    Dobrý deň, môžu to byť začínajúce tonizácie, maternica sa takto postupne začína "štartovať". Takýto stav môže trvať hodiny až dni, môže ustúpiť a znova nastúpiť. V prípade pravidelných kontrakcií každých 5 - 7 minút, krvácaní, odtoku plodovej vody navštívte tehotenskú pohotovosť v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť.