Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,760 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Trieslo

  , Autor: michaela-11

  Aj keď som už otvorená tak to môže byť hlienova zátka?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže, záleží od nálezu na pôrodných cestách. Pri akýchkoľvek ťažkostiach, pravidelných bolestiach, krvácaní, odtoku plodovej vody navštívte tehotenskú pohotovosť v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť.

Podobné otázky

 • Trieslo

  , Autor: michaela-11

  No mňa vystrašilo hlavne to že mi to vystreluje do triesla lebo celé tehotenstvo som nič také nemala. A keď mám hnedý výtok to nevadí?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, neviem sa takto objektívne vyjadriť, ak však nekrvácate, môže sa jednať o hlienovú zátku, ktorá sa uvoľňuje z krčka maternice.

 • Trieslo

  , Autor: michaela-11

  Dobrý deň som v 39tt a od rána mám bolesti na ľavej strane v podbrušku ale az tak že mi to vyráža do triesla a asi 3x som mala ako keby kontrakcie. Je to začínajúci pôrod?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžu to byť začínajúce tonizácie, maternica sa takto postupne začína "štartovať". Takýto stav môže trvať hodiny až dni, môže ustúpiť a znova nastúpiť. V prípade pravidelných kontrakcií každých 5 - 7 minút, krvácaní, odtoku plodovej vody navštívte tehotenskú pohotovosť v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť.