Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,417 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tvrdnutie brucha

  , Autor: Michaela

  Dobrý deň chcem sa spýtať dnes som 36+4tt a už 3 deň mi skoro vkusne tvrdne bruško a sprevádza to silné pychanie do podbruška. Čo to môže byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste v týždni tehotenstva, kedy sa už môže rozbehnúť pôrod. Maternica sa v tomto období štartuje, je to sprevádzané bolesťami v podbrušku, krížoch, častým tvrdnutím bruška, hlavne večer. Nemusíte sa obávať. Pri pretrvávaní ťažkostí, pravidelných bolestiach, odtoku plodovej vody alebo krvácaní však navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

Podobné otázky

 • Tvrdnutie brucha

  , Autor: Eliska

  Chcem sa spytat ako zistim ze mi tvrdne brucho? A to tvrdne uplne cele alebo len pri spodnej casti.?lebo sem tam sa mi stane ze citim ako by sa male zrazu skrutilo a napne mi brucho. A zachvilu to prejde. Som v 34 tt

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podbruško či bruško môže byť napäté, hlavne pri prudších pohyboch plodu. Občasné tvrdnutie sa môže vyskytovať. Pri nadmernom a častom tvrdnutí tvrdne celé podbruško aj bruško, aj v intervaloch. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tvrdnutie brucha

  , Autor:

  Tvrdlo mi brucho ale magnezium mi pomohlo krcok meria 4cm a von. bránka pre špic..a keď to brucho už netvrdne tak sa ta bránka ešte môže viac otvárať

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin otvárania krčka maternice môže byť viacero. Nemusia za tým byť iba bolesti či tvrdnutie podbruška. Ak sú vylúčené všetky možné vplyvy spôsobujúce zmenu vaginálneho nálezu, bez bolestí sa otvárať nebudete.

 • Tvrdnutie brucha v 28tyzdni

  , Autor:

  Dobry den, prosim Vas o radu. Nakolko je situacia aka je, nerada by som robila dalsiu paniku.
  Som v 28tyzdni tehotenstva. Sem tam mi stvrdlo brusko. Dnes vsak pocitujem za den tvrdnutie viackrat. Avsak dnes mozno 6x. Vacsinou ked sa postavim. Trva to len chvilku. Nepocitujem ziadne krce ani bolesti. Trosicku tlak v podbrusku, ktory odoznie ked odoznie aj stvrdnutie.
  Pred tyzdnom som bola na kontrole a vsetko bolo v poriadku, krcok bez zmeny.
  Preto sa chcem spytat, ci je to bezne ? Alebo ci navstivit lekara ? Resp. Pockat este a odsledovat si to ?
  Dakujem krasne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tvrdnutie podbruška je do istej miery normálnou záležitosťou. Maternica, ako aj plod sa každým dňom zväčšujú, čo môžete pociťovať ako pnutie alebo tvrdnutie podbruška. Krátkodobé stvrdnutie podbruška do 10 krát do dňa je v poriadku. Odsledujte si to. Môžete užívať magnéziové tabletky, na začiatok jednu tabletku ráno alebo piť minerálnu vodu so zvýšeným obsahom magnézia. Pri zhoršení ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tvrdnutie brucha?

  , Autor:

  Dobrý deň,som v 25tt+1 včera sa mi po prvýkrát stalo že po pohlavnom styku som pociťovala v podbrušku a na jednej strane brucha ako keby tvrdnutie/spevnenie.Naplo sa bruško na pár sekúnd potom sa uvoľnilo,toto sa opakovalo párkrát v nepravidelných intervaloch,najprv som si ľahla,potom posadila a po chvíli to samo ustálo.Popritom som pociťovala aj to ako sa malá hýbe.Do poradne som bola 13.12.19 doktor povedal že všetko je ok aj krčok ,ďalší termín kontroly dal na 15.01.20.Chcem sa len opýtať či to je normálne alebo radšej sa mám objednať na kontrolu? Za odpoveď vopred Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste už v týždni tehotenstva, kedy už pohyby plodu cítite a plod sa môže intenzívnejšie hýbať v niektorých situáciách, čo pociťujete ako tvrdnutie. Spermie obsahujú prostaglandíny, teda hormóny, ktoré používame na dozretie pôrodných ciest vrámci preindukcie pôrodu alebo na samotné vyvolanie pôrodu vrámci indukcie pôrodu. Ak do Vás partner/manžel ejakuloval, je možné, že po pohlavnom styku ste mali krátkodobo takéto pocity v kombinácii s pohybmi plodu. Ak to trvalo len krátkodobo, upravilo sa to po chvíli samo a teraz nemáte už žiadne iné ťažkosti, nemusíte sa objednávať na kontrolu. Samozrejme pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tvrdnutie brucha

  , Autor:

  Dobrý deň..som v 20tt + 6 dní.Dnes som po prvýkrát pocítila niečo ako keby tvrdnutie brucha.Najprv na pravej strane brucha trvalo to pár sekúnd...potom na podbrusku tiež to trvalo úplne krátko...potom celý deň nič.Večer asi 3x za sebou tiež som pocítila nejaké to tvrdnutie alebo niečo podobné..brucho som po nahmataní nemala úplne tvrdé ako kameň. Bolo také v pohode len taký čudný pocit.Je to ok alebo mám navštíviť gynekológa? Ďalšiu poradňu mám 11.12.19.
  Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste v týždni tehotenstva, kedy môžete niekedy trošku intenzívnejšie pociťovať rast maternice, ako aj pohyby plodu. Pár sekundové zatvrdnutie podbruška pár krát do dňa nemusí nič znamenať. Odsledujte si to, je to pre Váš niečo nové a nepoznané, nemusíte sa znepokojovať. Samozrejme sa bez informácii ani všetkých okolností neviem objektívne vyjadriť k nálezu, preto pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.