• Pravdepodobnosť otehotnenia

    , Autor: Klaudia095

    Dobrý deň,

    S manželom sme mali nechránený pohlavný styk počas posledných rokov vždy bez akýchkoľvek ochranných pomôcok ako sú antikoncepcia alebo kondóm.

    touto cestou by som sa chcela opýtať aká je pravdepodobnosť, že som otehotnela mimo ovulácie, približne už viac ako týždeň po mojej ovulacii ak som vtedy mala sex s mojím milencom, aj keď som ho nakoniec urobila rukov. Nemohol vo mne zanechať tzv. Kvapôčky lásky?

    Veľmi pekne ďakujem za váš čas a odpoveď

    Dobrý deň, otehotnieť sa dá aj v čase mimo očakávanej ovulácie. Pri nechránenom pohlavnom styku je šanca na tehotenstvo reálna aj keď nedôjde k ejakulácii, práve prostredníctvom prostatického sekrétu, ktorý taktiež obsahuje (aj keď malé množstvo) spermie. Nepoznám však všetky okolnosti ani informácie (vek, pravidelnosť cyklu, ...), preto sa neviem bližšie objektívne vyjadriť.