• Tehotenstvo

    , Autor: Lucik...

    Dobry deň prajem.
    Chcela by som sa opytat, som 5 dni po skončeni poslednej menštruacie ktora trvala 4 dni a s priatelom sme nemali priamo sex s ejakulaciou ale parkrat ho len zasunul dnu a držal dnu, no bola na penise predejakulačná tekutina. Je možne, že by som mohla takto otehotniet? Je podla vás nutné vziať si tabletku po alebo je to zbytočne v tomto prípade?
    Chcem len pridať, že dĺžka môjho cyklu je cca 40 dní takže mi vychádza ovulácia až približne o 15 dní ale nie je to isté teda.

    Dobrý deň, k otehotneniu môže dôjsť prakticky počas celého cyklu, aj keď v istých fázach cyklu je pravdepodobnosť menšia. Pri nechránenom pohlavnom styku, aj bez ejakulácie, sa tehotenstvo úplne vylúčiť nedá. Za spomínaných okolností, ak máte ovuláciu pravidelnú, je pravdepodobnosť otehotnenia menšia, ale jednoznačne sa vylúčiť nedá.