• Zelezo

    , Autor: dena-3

    Dobry den
    Prosim Vas som v 27tt a hemoglobin mam 104. Mam uzivat zelezo. Chcem sa opytat ci mate skusenosti aj s nejakou prirodnejsou formou. Ak ano akou a ci je rovnako ucinna. Ked som sa pytala v lekarni mali len klasicky Sorbifer.
    Dakujem!

    Dobrý deň, na trhu je veľa preparátov, ktorý si vyberiete je prakticky na Vás, účinok by mali mať porovnateľný. Treba však dodržiavať pitný režim a jesť dostatok vlákniny, ferropreparáty môžu spôsobovať zápchu. Existujú aj rôzne voľno predajné preparáty, ktoré majú trošku inú väzbu železa a nemali by spôsobovať zápchy. Ak sa Vám neosvedčí jeden preparát, môžete ho zmeniť za druhý.