• Strava a zelezo

    Dobry deň,

    Napadla ma taká otázka ohľadom stravy v tehotenstve je bezpečne konzumovať horúce jedla (obed, večera) nemá to vplyv na bábätko v brusku? Neohrozval to plodivú vodu?
    (Tretí trimester)
    Viem že možno uplne mimo otázka, ale či náhodou. Lebo obed sa väčšinou konzumuje teplý niekedy sústo aj horúce, napríklad aj kava je horúca atd.

    A ešte otazka ohľadom železa v tehotenstve, je potrebné ak je hemoglobín hraničný a od toho času uzivat zelezo( maltofer) celý čas či s majú robiť nejaké kontrolné odbery? (Tretí trimester)
    Neohrozí to bábätko v brusku?

    Vopred dakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, nie je nebezpečné konzumovať teplé jedlá, či nápoje. Príliš horúce jedlá, či nápoje však nie je vhodné konzumovať, ani pre bežného človeka, kvôli vplyvu na tráviaci trakt. Ferropreparáty nemajú negatívny vplyv na plod, nemusíte sa obávať. Čo sa týka dávkovania, záleží od hodnôt hemoglobínu a krvných doštičiek.