• Hematom v 10 týždni

    , Autor:

    Dobrý deň,chcem sa opýtať,mám hematom nad vnútornou bránkou velkosti 35x17 mm.Som v 10týždni,môže to nejak ublížiť drobcekovi?dakujem za odpoveď

    Dobrý deň, určite to treba odsledovať a nasadiť potrebnú liečbu. Do 16. týždňa sa tvorí chorión, teda budúca placenta, čo súvisí s nahlodávaním steny maternice tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi choriónom a stenou maternice., čo súvisí s možným zakrvácaním a tvorbou hematómu. Pri zväčšujúcom sa hematóme môže dôjsť k potratu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach, ako sú bolesti v podbrušku alebo krvácanie, ako aj pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.