• Ph

    , Autor: dena-3

    Dobry den
    Uzivala som Macmiror kvoli nalezu candida a streptokok no napriek tomu mam stale zvysene ph posvy 5,5 (podla vatovej tycinky na meranie ph posvy). Mam tomu rozumiet tak ze liecba nebola uspesna a bude potrebne ju zopakovat? Alebo sa ph v tehotenstve meni a nemusi byt do 4,5? Problemy nemam ziadne.
    Dakujem!

    Dobrý deň, v tehotenstve sa mení pošvová miroflóra, ktorá spôsobuje živné prostredie pre mikroorganizmy. Áno, zvýšené pH je síce charakteristické pre bakteriálnu vaginózu, v tehotenstve je to však trochu inak, preto sa realizujú výtery z pošvy, pH meranie je zbytočné. Nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.