• Zmizlo mi tehotenské bruško 17tt

    , Autor:

    Dobrý deň, mám 29rokov, 5ročnú dcéru a teraz som v 17tt. Som na rizikovom kôli zamdlievaniu a tvrdnutiu maternice aj preto lebo som pred 1,5rokom potratila a dcéra bola horko-ťažko donosena(od začiatku tehotenstva jej nedávali nádej).
    Pri dcére mi brucho začalo rásť až v 6mt ale pri tomto tehotenstve som si nezapla nohavice už v 14tt, vraj je to normálne, maternica si pamätá..... Posledný týždeň som mala brucho tak viditeľné, že sa dcérka začala vypytovať a dnes ráno zmena. Brucho je fuč. Vojdem sa do nohavíc, brucho je skoro ploché. Posledný týždeň som nemala kŕče ani ma nezdúvalo, dokonca nepociťujem nevoľnosť a mdloby, nekrvácala som dokonca sa cítil lepšie ako doteraz.... Kontrolu mám až o 2t, prosím vysvetlite mi čo sa so mnou deje.

    Dobrý deň, niekedy sa stáva, že na začiatku tehotenstva sú príznaky tehotenstva viditeľnejšie, od nevoľnosti, bolesti prsníkov, nafúknutého bruška, ... Tieto príznaky môžu pretrvávať individuálne dlho a potom môžu úplne vymiznúť a následne bruško začne rásť so zväčšujúcim sa plodom a zväčšujúcou sa maternicou. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti v zmysle bolestí v podbrušku, krvácanie, ... nemusíte sa znepokojovať. Objektívne však neviem zhodnotiť situáciu. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, v prípade potreby aj skôr, ako máte dohodnutú návštevu. Skonzultovať sa dá stále.