• Sucho

    , Autor: oxy

    Dobrý deň p. Kelij
    Ja mam taky problém som 25tt a mám neskutočne suchú vagínu, výtok nemám žiaden sem tam taky do žlta. Sex chuť aj je ale vôbec nezvlhnem. Som z toho zúfala.
    Ďakujem za radu a prajem pekný deň

    Dobrý deň, na suchú pošvu je ťažko predpísať iný liek ako voľne predajné lubrikanty. Existujú aj voľne predajné čípky s názvom Cicatridina, alebo aj vaginálny gél HYDROfemin, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú a aj kyselinu mliečnu. Suchosť pošvy môže spôsobovať aj opakovaná, možno neindikovaná liečba infekcií. Dôležitá je aj správna životospráva a dostatočný prísun vitamínov A a E. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.