Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,347 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Progestanelle

  , Autor: Anička47

  Dobrý deň, som po Ivf tehotná v 9 týždni. Užívam stále progesterón vaginálne 3krat denne. Od včera mám pocit bolesti pošvy na dotyk hlavne pri vklade progestenallu. Môže to byť alergia naň ? Mám aj pocit suchosti vnútri. Výtok neviem posúdiť nakoľko liek počas dňa vyteká. Myslela som si že ide o začínajúcu mykózu ale svrbenie zatiaľ nemám , urobila som aj oplach zvonku rosalginom a zvažujem použitie Canesten krému. Avšak bojím sa či to nebude skôr tá alergia. Lekár má momentálne dovolenku. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám k lokálnemu a vaginálnemu nálezu neviem bližšie vyjadriť. Odsledujte si to. Je potrebné gynekologické vyšetrenie, na základe ktorého sa určí možná príčina ťažkostí a stanoví ďalší postup.

Podobné otázky

 • Puchnutie rúk

  , Autor: JePaTa

  Dobrý deň, momentálne som 34tt a rano som sa zobudila na extrémne opuchnute ruky a trosku aj chodidlá. Je to uz v tomto stadiu normálne?
  Gynekolog ma kvoli vysokému tlaku na poradni strasil preeklampsiou, ale moč mám v poriadku, a tlak si meriam denne DOMA trikrát, a vždy je to okolo 120 na 80, niekedy okolo 113 na 69, takže skôr nízky , ako vysoký, len ja mám z lekárov stresy, hlavne z môjho gynekológa, lebo má až príliš prísny prístup, tak sa radšej znova obraciam na Vás.
  Sú teda tieto puchnutia nôh a rúk normálne?
  Ak mám dobrý tlak a na odporúčanie lekára beriem aj magnezium 3 krat denne ( na začiatku rizikove tehotenstvo kvoli hematomu, odvtedy beriem stale progestanelle a magnézium 3 krat denne.)
  Mám pre prípad znova odniest sestričke moč či sa tá bielkovina nezvýšila?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v III. trimestri je mierny opuch rúk a nôh pomerne častý. Ak ste mali vyšetrený moč na bielkovinu s negatívnym výsledkom a tlaky krvi máte opakovane v norme, malo by to byť v poriadku. Samozrejme, takto je ťažké sa objektívne vyjadriť a chápem aj Vaše obavy, že nechcete nič podceniť. Odsledujte si to. Moč chemicky - orientačne papierikovo by mal byť vyšetrovaný vrámci každej tehotenskej poradne. Pre jednoznačnú diagnostiku množstva bielkovín sa realizuje 24 hodinový zber moču. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktuje alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa. Od 36. týždňa tehotenstva ste už v sledovaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.

 • Nativny KET

  , Autor: Nika31

  Dobrý deň som v nativnom cykle KET po pichnuti ovitrelle beriem 1x1 večer progestanelle 200mg a clexane 0,4 1x1 večer.Je táto hodnota progesterónu dostatočná všade čítam že ženy berú ráno aj večer progesterón.Este sa chcem opýtať beriem vitamíny Pinkfertil plus pred stimuláciiou aj po odbere môžem ich brať aj po vklade? ( Mali by obsahovať vitamíny ale aj alchemilku,vitex atď.)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, management asistovanej reprodukcie je v plnej réžii lekárov centier asistovanej reprodukcie. Ak Vám boli predpísané a odporúčané spomínané preparáty v danej schéme, postupujte podľa odporúčaní. Osobne si myslím, že spomínané vitamíny nie je potrebné užívať, aj tak Vám budú po vklade predpísané preparáty, ktoré budete užívať. Najvhodnejšie je sa informovať u lekárov centra asistovanej reprodukcie, kde ste sledovaná a riešená.

 • Progestanelle

  , Autor: Cakambabatko

  Dobrý deň, momentálne som v 35tt a užívam progestanelle 200mg 2x denne od začiatku tehotenstva.. Môj pán gynekológ to predpisuje všetkým tehotným ženám..Inak tehotenstvom som mala aj mám bezproblémové, priam ukážkové..Ako sa tento liek vysadzuje a kedy ho môžem vysadiť? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po ukončenom 34. týždni tehotenstva nemá zmysel Progestanelle užívať. Ak nemáte žiadne ťažkosti, ani rizikové tehotenstvo, či pokročilý nález na krčku maternice, môžete ho vysadiť zo dňa na deň.

 • Potraty, Progestanelle 100 mg, lieky na riedenie krvi.

  , Autor: Radanka

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa spýtať som po 2 potratoch. Jeden bol v 8 týždni a druhý v 9 tyzdni v rozmedzí 4 rokov.
  Pri druhom tehotenstve mi nasadil pan doktor hneď progesterón 100mg (2-0-3) na udržanie tehotenstva a taktiež som bola sledovaná na hematologii kde mi boli nasadené injekcie na riedenie krvi.
  Pri tomto 3. tehotenstve mi opäť nasadil pan doktor progesteron 100mg vaginálne (2-0-3) nie je to vysoká dávka??? A od hematologičky mám namiesto injekcii tablety aspirin protect 100 mg. (1-0-0) po jedle.
  Chcela by som poznať Vás názor. Nechcem nič podceniť. Ale už mám obavy zo všetkého, nakoľko aj druhé tehotenstvo bolo pod prísnejším dohľadom a aj tak to dopadlo zle. Chcela by som vedieť aj váš názor ako nezávislého lekára -odbornika.
  Aktuálne som cca v 5 týždni (zatiaľ nič nevidno bolo mi to potvrdené len z krvi) a samozrejme mešká menštruácia.
  Dakujem pekne za váš čas a odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti, ak dôjde u pacniekty opakovane k potratom, štandardne pacientku odosielame na endokrinologické, hematologické, genetické a imunologické vyšetrenie. Ak máte realizované hematologické vyšetrenie a nasadenú odporúčanú liečbu, postupujte podľa odporúčaní. Progesterónový blok je štandardne podávanou liečbou na udržanie tehotenstva, aj v uvedenej schéme. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani výsledky vyšetrení, preto sa Vám neviem bližšie takto objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Macmiror complex 500 v 13tt+4

  , Autor: Simonna

  Dobrý deň želám...
  Chcela by som sa spýtať, či je bezpečné pre plod vkladanie macmiror complex 500 v 13tt+4?
  S tým že od začiatku tehotenstva si vkladám 2x denne progestanelle. ( nariadené z centra , som po IUI ).
  Môžem teda vkladať aj macmiror aj progestanelle? Bez dopadu na plod ?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Macmiror by sa nemal používať do 12. týždňa tehotenstva, takže vo Vašom prípade si liek aplikovať môžete. V tehotenstve je nutné vaginálnu infekciu preliečiť, aby sa predišlo predčasnému pôrodu, či potratu. Môžete si aplikovať Progestanelle aj Macmiror podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.