• OZT

    , Autor: lucka-151

    Dobry den prajem,nedavno som vam pisala ohladom oligohydra, som v 34+5 tt a zistili mi tazky oligo 4-5, lezim v nemocnici a davaju mi infuzie penicilinu,riedia krv, a najnovsie dnes som bola na oxitocinovom zatazovom teste,ja som necitila nic len malicka bola velmi v tiesni,doktor mi povedal ze skusime pockat do konca 35 tt a porod potom vyvolame,nerobia mi ziadne ine testy,chcem sa vas opytat,neublizi babatku to male az skoro ziadne mnozstvo vody kym budeme cakat do vyvolania porodu??

    Dakujem pekne

    Dobrý deň, množstvo plodovej vody je parameter, ktorý sa hodnotí na USG a a odzrkadľuje stav plodu. Nepoznám všetky výsledky ako aj okolnosti, neviem sa k tomu bližšie vyjadriť, neviem, či najväčším problémom je oligohydramnion a či má zmysel pôrod indukovať alebo ukončiť tehotenstvo cisárskym rezom. Je to na zvážení lekárov zariadenia, v ktorom ste hospitalizovaná. Pri akýchkoľvek najasnostiach sa ich nebojte pýtať, najlepšie poznajú stav aj okolnosti ako aj výsledky vyšetrení.