• Prázdny gestacny vak

    , Autor:

    Dobrý deň, som medzi 8. a 9. týždňom tehotenstva. Môj gynekológ presne pred dvoma týždňami videl slabo bit srdiečko cez USG. Dnes mi ale oznámil že je tam len prázdny gestacny vak. Mohlo sa stať že dnes ho z nejakého dôvodu vidieť nemohol. Posiela má na kyretaz. Nemohla by som podľa vás ešte počkať? Krv na zistenie HCG mi nebral. Krvácanie som nemala, len keď mi vybral ultrazvuk z maternice. Vtedy som zakrvacala tmavou krvou. Už zas nekrvacam. Je možné že som ešte tehotná? On vraví že plod zomrel. Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň, ak USG vyšetrenie robil jeden lekár na tom istom prístroji, šanca, že sa lekár mohol pomýliť je veľmi malá. S najväčšou pravdepodobnosťou sa u Vás jedná o zamlčaný potrat alebo anembryomollu, teda prázdny gestačný vak bez prítomnosti embryonálnych štruktúr. Jednoznačnou indikáciou je revízia dutiny maternice, keďže sa jedná o patologické tehotenstvo a teda o potrat. Čakať už veľmi nie je na čo.