Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,009 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • glukozovy test

  , Autor: odbornik6

  Dobry den, prosim vas...
  je to v poriadku ked mi mudr. dal termin na glukozovy test v 29. tyzdni (je to 29.tyzden podla PM)? Vsade sa pise, ze sa robi v 24.-28.tyzdni. Nehrozni nejake riziko?
  Dakujem pekne.

Podobné otázky

 • Glukozovy test

  , Autor: Nykaaaa

  Dobrý deň,
  Bola som na glukozovom teste, no zobrali mi 2krat krv a potom sestričky zistili, že mi zabudli dat vypiť roztok. Následne som vypila roztok a už po pol hodine mi sestrička odobrala krv a ďalší odber bol cca približne tiež po pol hodine. Môže to prosím vás s kresliť nejak výsledky keď interval medzi odbermi nebol hodinový ale cca pol hodinový?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je sa ťažko vyjadriť k priebehu vyšetrenia orálneho glukózového tolerančného testu (oGTT), ale podľa opisu sa nejednalo o štandardný postup. Test sa robí ráno nalačno po 8 hodinovom lačnení, v časovom rozsahu 2 hodiny. Odoberie sa krv zo žily. Následne pacientka vypije v priebehu 3 - 5 minút 75g glukózy rozpustenej v 300 ml vody. Ďalší odber krvi sa robí 60 a 120 minút po vypití glukózového roztoku. Výsledky testu preto môžu byť skreslené.

 • Odber krvy

  , Autor: Sisa483

  Dobry den chcem sa spitat.Som 24 tyzdny tehotenstva a robili mi glukozovy test.Brali mi krv kvoli krvnemu obrazu-chcem sa spitat ci vtom krvnom obraze su aj vysledky pecene.V akom stave ju mam a ci je v poriadku.Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, v odbere krvi na krvný obraz výsledky pečeňových testov nie sú.

 • Cukrovka

  , Autor: gabika216

  Dobrý deň, momentálne som v 14tt a doktor mi doteraz nemeral hladinu cukru v krvi aj napriek tomu, že môj otec je diabetik od mladosti a podľa viacerých doktorov mám už niekoľko rokov predpoklad, že budem mať aj ja cukrovku.
  Mala by som si vypýtať vyšetrenie u diabetológa alebo bude stačiť ak si budem raz týždenne meriať cukor? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vrámci tehotenstva sa realizuje oGTT glukózový test v 24 TG. Ak máte hladiny glykémii v norme, stači sledovať hladinu glykémii doma, aj raz týždenne podľa odporúčaní.