Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,753 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cukrovka

  , Autor:

  Dobrý deň, momentálne som v 14tt a doktor mi doteraz nemeral hladinu cukru v krvi aj napriek tomu, že môj otec je diabetik od mladosti a podľa viacerých doktorov mám už niekoľko rokov predpoklad, že budem mať aj ja cukrovku.
  Mala by som si vypýtať vyšetrenie u diabetológa alebo bude stačiť ak si budem raz týždenne meriať cukor? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vrámci tehotenstva sa realizuje oGTT glukózový test v 24 TG. Ak máte hladiny glykémii v norme, stači sledovať hladinu glykémii doma, aj raz týždenne podľa odporúčaní.

Podobné otázky

 • teplé nohy

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Som tehotná (25.týždeň) a budím sa v noci na neznesiteľný pocit teplých nôh. Dávam ich do studenej vody, prípadne gélik na schladenie, ale niekedy to nepomáha. Trvá to cca aj vyše hodiny. Po pôrode by to malo zmiznúť, ale nedajú sa tieto príznaky zmierniť teraz? Občas si dám magnézium a ako - tak zaspím. Ďakujem za odpoveď. Pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčina môže byť v poruche tvorby tepla následkom hormonálnej poruchy - cukrovka ,choroby štítnej žľazy, nadobličiek, hypofýzy alebo sa jedná o cievnu poruchu. Nepoznám výsledky Vašich vyšetrení ani ostatné informácie a okolnosti, ale navštívil by som Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie skontrolovať hladinu cukru v krvi eventuálne Vás odporučí na endokrinológiu.

 • Tehotenská cukrovka

  , Autor:

  Zdravím vás, pán doktor.
  Chcem sa opýtať, včera mi na poradni u gyndy bola zistená tehot.cukrovka na základe pozitívneho gluk.testu. Mám si zohnať diabetológa a ísť k nemu na vyšetrenie. Mám si robiť obavy, ako to môže byť vážne? Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, závisí od výsledkov testu a hodnôt glykémie. Váš obvodný gynekológ by mal na základe výsledku testu zhodnotiť stav eventuálne odporúčať diabetologické vyšetrenie. Ťažko sa mi bez videnia interpretácie výsledkov objektívne hodnotí, ale diabetologické vyšetrenie pri diagnóze tehotenskej cukrovky je určite na zváženie.

 • 35 tt a magnezium

  , Autor: Alena.pilatova

  Dobry den p.doktor. prosim vas o radu. Cakam tretie dieta. Tehotenstvo bezproblemove,ziadna cukrovka,ani vysoky krvny tlak.
  V 28 tt som mala krcok merany sondou 28 mm, v 31 tt bol 35 mm. Od 28 tt beriem magnezium 3x1tb denne.
  Som 35tt+2, a v tomto tyzdni pri kontrole mam v sprave: uterus gulovity,normoton., F 3-4 ppppx, hrdlo sakralne,polotuhe,vonk.branka pootvorena na 0,5-1cm,hrdlo dlzky 1cm,hlavicka kryje vchod.
  Doktor mi naordinoval zvysit magnezium 3x2 tb.denne. pocas dna mam okolo 20 tvrdnuti. Mam si to magnezium zvysit alebo je to na tento tyzden uz nepotrebne?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste v 36 týždni tehotenstva, prakticky Vám chýbajú 4 dni do ukončeného 36 týždňa tehotenstva, kedy už môžete rodiť a nebude sa jednať o predčasný pôrod a kedy už nie je nutné užívať magnézium. Nič zásadné by sa však nestalo, ak by ste porodili aj zajtra. MagneROT si kľudne môžete navýšiť na 3x2 tbl denne, ale nie viac, aby plod nemal abstinenčný syndróm.

 • plodová voda

  , Autor: simička

  Dobrý večer pani doktorka mam taku otazku som v 31 tt a lekar mi pvedal že mam hranične množstvo plodovej vody chcem sa opýtať co to vlastne znamena či mam pít menej ci pijem vela nerozumiem tomu a ake su rizika povedal mi že je to medzi hranicou a kontrolu mi urobí o dva týždne a este nám aj vysla tehotenska cukrovka dakujem za vašu odpoved a prajem pekný večer :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,

  to koľko vody budete vy piť, nijakým spôsobom neovlyvní množstvo plod. vody plodu!!!!!!
  lekár vám bude množstvo plod. vody kontrolovať
  s pozdravom

 • Gestačný diabetes

  , Autor: espoleta

  Dobrý deň pani doktorka, ešte by som na Vás mala jednu otázku, keďže neviem ako na tom vlastne som. Podľa vyjadrení lekárov mám po OGTT cukor na hranici, po dvoch hodinách som mala hodnotu 7,3 mmol/l a cukor v moči. Tak som chodila do diabetologickej poradne a vylučila som sladkosti. Sestrička u gynekologa mi stále hovorí že po tehotenstve táto tehotenska cukrovka zmizne. Všade ale kde som čítala sa píše že norma je do 7,6 mmol/l. Trpím teda tou tehotenskou cukrovkou alebo nie? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  hraničné hodnoty sa majú považovať ako keby ste diabetes mali a je nutné v takom prípade upravou stravy držať hodnoty norme. Nejde o závažnú formu, preto sa tým nemusíte znepokojovať.