Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,495 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • bolesť podbruška

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, potrebovala by som radu, som v 11 tt a tento týždeň v pondelok som bola normálne v poradni, všetko bolo o. k. Dnes celý deň pociťujem však veľmi silnú bolesť vľavo podbrušu. Obmedzuje ma to aj v chôdzi. Chodím aj častejšie cikať v noci 4 x za noc a 15 -17 x cez deň, bolesti a pálenie pri močení nemám, nemám ani žiadny výtok. Beriem 3 x denne magnezimu, a dnes som si dala aj od bolesti Algifen. Po Algifene bolesti mierne ustúpili. Raz v minulosti pred 5 rokmi keď som čakala moje prvé dieťa som mala výrazne bolesti, veľké bolesti podbruška v 19 tt, často som vtedy tiež močila, veľmi často, veľmi veľa krát za deň, potom sa niečo dialo s krčkom maternice, tak ma zašili, steh, mávala som stále aj so stehom neskutočné bolesti až do pôrodu, magnezium mi na tie bolesti nezaberal, ani infúzie na bolesi nezaberali, potom mi na bolesti skvele zabral Indometacin. Na toto si pamätám akoby to bolo včetra, tie neskutočné bolesti som mala celú druhú polovicu tehu až do pôrodu. Teraz som v 11 tt, mám bolesti podbruška, obmedzuje ma to v chôdzi, často veľmi často močím, a tento týždeň však poradna dopadla o.k, lenže bolesti som vtedy také nemala, až dnes celý deň, bolesti, močenie, ťažká chôdza, neviem čo to môže byť, či mám mať obavy. najbilžšiu poradnu mám 4. 8.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  takže v prvom rade ste tehotná určite si nedávajte svojvolne algifen!
  ak uvádzate . že vás bolesti obmedzujú určite navštívte vášho lekára môže sa jednať i o moč.infekciu alebo aj inú príčinu, bude pre vás bezpečnejšie sa nechať vyšetriť
  s pozdravom

Podobné otázky

 • Progesteron

  , Autor: Sima1995

  Dobrý deň, mám takú zložitejšiu otázku. Progesterón užívam asi cca od 8 tt, kvôli zakrvácaniu, kt. sa vstrebalo, teraz som v 24 tt a asi ho budem užívať dlhodobo, z dôvodu, že keď ho začnem vysadzovať, tvrdne mi brucho a aj bolí. Chcem sa opýtať, či sa užíva až do pôrodu a ak nie, tak či je nejaká istota, že po vysadení pred pôrodom sa dieťaťu nič nestane. Ja by som ho ideálne rada vysadila, ale vždy ma vystraší tá bolesť podbruška. Môže táto bolesť a tvrdnutie niečo signalizovať? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, progesterónový blok sa štandardne užíva v prípade potreby do 34. týždňa tehotenstva. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, v prípade ťažkostí alebo nejasností sa ho nebojte kontaktovať.

 • 2 dňová menštruacia

  , Autor: Mimmm1992

  Dobrý deň, 28.7. som dostala menzes po 2 dňoch meškania, trval len 2 dni, od jeho skončenia mám bolesť podbruška, troška silnejšiu po orgazme. Spinenie nemám. 2.8. mi vyšla slabšia druhá čiarka na teste z lekárne. Dnes som skúsila tú istú značku po 2 dňoch a nič, mám počkať do ďalšej menštruácie a ak nepríde až vtedy ísť na prehliadku? V polke júla som mala pozitívny test a išla som k lekárovi, ale tehotenstvo nevidel, krv mi nebral. Aký môže byť dôvod že mi tak rôzne ukazujú testy z moču výsledky?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test môže byť pozitívny aj v čase ovulácie, preto má tehotenský test zmysel realizovať najskôr až na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť aj falošne pozitívne. Ak aj nie je na USG nič vidieť, pri podozrení na tehotenstvo sa realizuje odber krvi na beta HCG, ktorý jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Utrogestan a neidentifikovateľné bolesti

  , Autor: Evkabielka

  Dobrý deň, chcem sa opýtať na Váš názor,
  som v 28. tt , asi 2 dni som pri chôdzi a zmene polohy nôh cítila bolesť v podbrušku, niečo také akoby svalovicu, ťahala sa skôr do strán ku slabinám. Navštívila som pre istotu lekárku, tá sa ma pýtala či mám bolesti aj v kľude, povedala som že stalo sa mi v noci keď som sa zobudila na wc ale potom to prešlo. Na to mi lekárka povedala že to je na hospitalizáciu. Keď som jej začala ťažkosti opisovať ďalej povedala že to môže byť aj rozťahovaním panvy, že prvorodičky ťažko rozlišuju bolesť panvy a bolesť podbruška. Následne mi povedala že tak sa dohodnime že budete viac oddychovať. Na PN ma nevypísala. Pri kontrole ultrazvukom bolo všetko ok, len na dotyk sa jej zdal krčok mäkší tak mi predpísala utrogestan na mesiac pre istotu. Keďže pred tehotenstvom som aktívne a pravidelne športovala a počas tehotenstva sa tiež snažím zostať čo najviac aktívna pýtala som sa lekárky čo so športom. Vraj nech ho teraz vylúčim ale keď bolesti pominú môžem športovať vrámci možností samozrejme ďalej. Poradňu mám o 2 týždne, a neviem či mám byť dovtedy v kľudovom režime, alebo môžem absolvovať nejaké prechádzky a ľahké cvičenie. Bolesti pri chôdzi po asi 3 dňoch prešli, cítim ich len ráno po zobudení, kým sa rozhýbem na posteli a potom v stoji. Následne zmiznú, ale stále pretrváva taký pocit tlaku alebo pálenia v podbrušku, zvlášť keď potrebujem na toaletu alebo keď na to príliš myslím. Sú to také ťažko identifikovateľní pocity, uvedomujem si že sa až priveľmi sledujem a neviem či tie pocity nie sú už len v hlave... Nepríjemné pocity väčšinou poľavia po toalete alebo uvoľnení vetrov, prípadne keď nam tým nepremýšľam. Lekárka to uzavrela tak že vlastne nevieme od čoho to je, všetko je ok až na to že sa jej ten krčok zdal mäkší. Ak by mi tvrdlo brucho mám okamžite prísť, brucho mi ale našťastie netvrdne. Myslíte že to môže byť tým rozširovaním panvy, prípadne vetrami ktoré ma trápia celé tehotenstvo, alebo môže byť problém aj s tým makkším krčkom? Mám radšej voliť kľudový režim alebo sa môžem hýbať? A čo sa týka pohlavného styku- zdržať sa ho kvôli tomu krčku alebo to nie je potrebné ak je ultrazvukovo v poriadku? Môžem ho vlastne mať v kombináciis tým utrogestanom?
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myslím si, že spomínané ťažkosti sú spôsobené s najväčšou pravdepodobnosťou rozťahovaním a zväčšovaním maternice. Ak je krčok neskrátený a uzavretý a všetky vysetrenia boli v poriadku, nemusíte sa obávať. Prechádzať sa môžete, cviky by som realizoval podľa uváženia. Pohlavný styk počas liečby Utrogestanom aspoň do 34. týždňa obmedzte. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolest podbruška v 30tt

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,chcela by som sa Vás opýtať som v 30tt a od včera má boli podbruško stále. Je to ako keby po bokoch až ku konečníku alebo aj ako MS. Bruško mi netvrdne. Ďakujem za radu. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, maternica sa každým dňom zväčšuje, občasné pichnutie možte pociťovať, nie však dlhšiu dobu alebo celý deň. Podbruško nemusí tvrdnúť, môžu byť prítomné aj menštruačné bolesti alebo bolesti v krížoch. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia zhodnotí stav, pripadne nasadí liečbu alebo odporučí hospitalizáciu. Pri pretrvávaní ťažkosti mimo ordinačných hodín Vášho obvodného gynekológa navštívte najbližšiu tehotenskú ambulanciu.

 • Bolesť podbruška

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,chcela by som sa Vás opýtať. Som v 24tt a začali má bolieť kríze a k tomu sa pridala bolesť podbrušku. Výtok mám taký ako celé tehotenstvo, bruško tvrdne pár krát za deň, na to používam magnezium. Prosím Vás čo to môže byt? Môže to byt rozťahujúca sa maternica? Ďakujem Vám veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, maternica sa zväčšuje každý deň, čo môžete pociťovať ako mierne tlaky alebo mierne občasné pobolievanie podbruška. Tvrdnúť by však podbruško často nemalo, krátkodobo a pár krát za deň je to normálne. Ak by však tvrdlo podbruško častejšie, že by ste mali pocit, že sa to spravideľňuje, navštívte Vášho obvodného gynekológa, rovnako ako pri ťažkostiach alebo nejasnostiach.