Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,009 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • ovčie kiahne

  , Autor: stanka17

  Dobrý deň, som v 35 tt. a bola som v styku s dieťaťom, ktoré na ďalší deň dostalo kiahne. Ja som kiahne už v detstve mala. chcela by som sa opýtať, môže to nejako ohroziť plod a mňa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak ste v detstve prekonala kiahne ste vy aj váš plod plne chránené proti infekcii vašimi protilátkami.

Podobné otázky

 • ovcie kiahne

  , Autor: Mon1806

  dobry den chcem sa opytat dnes sme boli v kontakte s dietatom co malo už ževraj 14 dni od prvych priznakov ovcie kiahne už malo chrasty je mozne ze sme sa so synom 5 rocnym mohli od toho dietata nakazit ? ja som v 35 tt tehotenstva davala som si aj zistovat protilatky na ovcie kiahne a pise mi že mam anti VZV Igg 1207,00 mIU/ml cize mam protilatky ? DAKUJEME

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste prekonala kiahne, tak Vaše protilátky, ktoré máte aj laboratórne potvrdené, vírus nepustia k plodu a preto plod nie je ohrozený. Čo sa týka Vášho päťročného syna, je tiež podstatné, či už prekonal ovčie kiahne alebo nie.

 • Ovčie kiahne

  , Autor: mirka077

  Dobrý deň p.doktor, opäť sa obraciam na Vás s otázkou. Som v 17T 2D a v detskom veku som prekonala ovčie kiahne, avšak môj 12 ročný syn ich dostal. Ide o klasický priebeh ovčích kiahní.Chcem sa spýtať, či je môj plod , resp.ja ako tehotná žena niejak ohrozená, aj keď som to už prekonala ? Mám obavy, keďže je to infekčné ochorenie. Ďakujem Vám za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste už prekonali ovčie kiahne v detstve, nebezpečenstvo ochorenia Vám nehrozí, pretože už máte vytvorenú imunitu. Dodržujte však všetky zásady hygieny.

 • Kiahne

  , Autor: dena-3

  Dobry den
  Prosim Vas da sa z krvi zistit ci som prekonala ovcie kiahne? Ak ano urobi mi take vysetrenie aj gynekolog alebo musim ist k vseobecnemu? Som tehotna a sestrina dcera dostala kiahne v skolke. Mojej mame sa zda ze som ich nemala.
  Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z krvi sa dajú zistiť protilátky. Odber Vám urobia u Vášho obvodného lekára

 • Kiahne v 3.trimestri

  , Autor: katulka2008

  Dobrý deň pani doktorka, rada by som sa s Vami poradila o možných rizikách pri ochorení na ovčie kiahne. Som v 31.týždni tehotenstva a včera pri vyberaní dcérky zo škôlky (bola tam len 1 deň po chorobe) mi učiteľka povedala, že v škôlke sú kiahne. Dnes som ju už do škôlky nedala. Ja som zatiaľ kiahne nemala, preto mám obavy, čo ak ich dostane malá a potom aj ja od nej... Aké sú riziká pre plod v 3.trimestry? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pre dieťatko je najnebezpečnejšia nákaza do 12 týždňa gravidity resp. do 20 týždňa. V 31. týždni tehotenstva už dieťatku nehrozí bezprostredné riziko poškodenia, no samozrejme je nutné sa nákaze vyhnúť pretože priebeh kiahní môže byť aj pre vás počas tehotenstva závažný a veľmi rozumne ste dcérku zo škôlky vzali.