• Riziko predcasného porodu

    Dobrý den, chcela by som sa spýtat na závaznost nálezu v 34 + 2 tt: hrdlo do 1cm, klenby volné, priepustnost cez prst, krcok makký. Som prvorodicka. Je velmi zvýsené riziko predcasného porodu? Aké rezimové opatrenia je príp. potrebné dodrziavat? Moja lekárka sa vyjadrila, ze ten nález nie je hrozný a ja mozem aj prechádzky. Uzívam 3x denne magnézium, brucho tvrdne do 20x za den, obvykle pri výraznejsích pohyboch dietata.

    Dakujem

    Dobrý deň,
    ste už v 35 týždni gravidity preto si myslím, že nie je nutné sa strachovať. No každopádne by som odporučila ešte kľudový režim - nedvíhať nič ťažké, oddychovať, dlhé prechádzky by som v žiadnom prípade neodporučovala, pretože riziko predčasného pôrodu je vysoké.