• Plod nízko v panve

    Dobrý deň, pán doktor.
    Chcela by som sa spýtať, či je nejaké vyššie riziko predčasného pôrodu pri nedodržaní kľúčového režimu ak je plod uložený veľmi nízko a hlavičkou nalieha na krčok. V správe doktori píšu, že hlavička cez klenbu nalieha na panvovy vchod. Je fixovana za symfizou.
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, iba na základe Vášho opisu sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, týždeň tehotenstva, výsledky vyšetrení, nálezy, USG, cervikometriu, ani ďalšie okolnosti. Podľa opisu sa nedá vyjadriť k riziku predčasného pôrodu. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať ošetrujúcich lekárov, ktorí poznajú všetky výsledky vyšetrení, informácie, nálezy a najobjektívnejšie sa Vám vedia vyjadriť.