• Cervix

    , Autor: MomToBe

    Dobrý deň,

    momentálne som v prebiehajúcom 28. týždni tehotenstva a na poradni mi bola oznámená hraničná hodnota cervixu 25 mm s kontrolou o týždeň. Bol mi nasadený utrogestan 200 1x denne pred spaním a čo sa týka obmedzení, tak mi bolo odporúčané len nedvíhať ťažké veci, nemať pohlavný styk a nevykonávať zvýšenú fyzickú námahu ako cvičenie. Kľudový režim na lôžku vraj potrebný zatiaľ nie je. Chcem sa len informovať, či je veľké riziko predčasného pôrodu alebo či je možné, že môj krčok má proste takéto rozmery - pre lepšie ozrejmenie situácie uvádzam ešte nasledovné údaje. V 2016 interupcia, 2020 HYFOSY a hysteroskopia, od 2020 IVF absolvované 2 celé cykly, dokopy 5 vkladov, posledný úspešný. Hodnoty cervixu z tehotenskej knižky: 20. týždeň 3 cm uzavretý TVS 31 mm, 24. týždeň 3 cm uzavretý CS: 2,0,0,0,0,0, 28. týždeň TVS 25 mm CS: 2,0,0,0,0,0

    ďakujem

    Dobrý deň, ak nemáte subjektívne ťažkosti, myslím si, že za predpokladu dodržiavania predpísanej liečby a odporúčaní to bude v poriadku. Ak nie je prítomný funneling, teda vnútorné otváranie krčka maternice, nie je to katastrofálny nález. Postupujte podľa odporúčaní. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.