Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,768 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cholestáza

  , Autor: bubulak

  Dobrý deň, pri prvom tehotenstve som nemala žiadne problémy, pri druhom tehotenstve sa mi v 36 tt objavila tehotenská cholestáza nakoľko mi dieťa tlačilo na pečeň, v 37 tt som spontánne porodila. Odvtedy ma už druhý rok pravidelne kontrolujú, nakoľko mi v pečeni zistili dva hemangiomy. Chcem sa spýtať, či je v mojom prípade možné tretie tehotenstvo (mám 33 rokov), alebo by bolo vzhľadom na problémy v druhom rizikové.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  o tomto sa musíte poradiť s hepatológom, aby vám vzhľadom na nález a jeho rozsah odporučil prípadnú graviditu.

Podobné otázky

 • Cholestaza

  , Autor:

  Dobrý deň. Moje prvé tehu 2007 skončilo predc.porodom v 36.5 TT. Mala som cholestazu. Pôrod sa spustil sám. Druhé tehu 2010 pôrod vyvolaný v 38 TT tiež kôli cholestaze.Po tomto pôrode po 9 mesiacoch mi v operovali žlčník. Vraj bol ako jahoda samé štrbiny po ňom. Teraz 2020 čakám tretie dieťa. Myslíte že môžem očakávať znova toto ochorenie aj keď už nemám žlčník alebo to s tým nemá súvis alebo to môže byť preto ešte horšie? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, žlč sa tvorí v pečeni, žlčník je len rezervoárom žlče. Cholestáza môže byť vnútropečeňová, ako aj mimo pečene obštrukciou žlčových ciest vedúcich od žlčníka do čreva. Aj po odstránení žlčníka tak môže dôjsť k tehotenskej cholestáze vplyvom tlaku plodu na pečeň.