• 7tt bez srdeční aktivity

    , Autor: lanycka

    Dobrý den,
    dnes jsem byla na utz podle paní doktorky jsem 6+2 velikost plodu 4,68 ale zatím bez srdeční aktvity. Tak mě poslala ještě na utz do nemocnice.
    V nemocnici mi udělali druhý utz naměřili 4,5 mm a paní doktorka mi tvrdí že odpovídá tak 5. týdnu. Podle toho co jsem se dívala na internetu tak podle tabulek ke konci 6 tt by měla být velikost cca 4 mm. tak si myslím, že jsme větší jak na 5tt.
    Druhá věc co mě zarazila bylo, že mi doktroka v nemocnici řekla, že čím déle se dívá tím víc si není jistá. ( jistá čím ?! ) Pozvali me ráno na kyretáž, to jsem však odmítla s tím, že si počkám ještě na kontrolu u své OG.
    Je možné, že se srdeční aktivita ještě objeví? Nebo mám brát pro mě zmatený verdikt doktorky v nemocnici jako konečný?

    Přehled kontrol 14.6 cca 4tt, 28.6. cca 6tt růst potvrzen Obvodním gynekolegem. 3.7. 7tt 6+2 takže taky rosteme.
    Moc Vám děkuji za radu.
    Přeji hezký den.
    Lenka B..

    Dobrý deň,
    v prvom rade by bolo dobré zopakovať ultrazvuk a jednoznačne zmerať plod a podľa toho predpokladať či už srdiečko má biť je ešte pár dní čas. Myslím, že ste sa veľmi rozumne rozhodli, v tomto prípade to všetko jednoznačne ukáže čas. Ak sa po týždni neobjaví aktivita srdiečka bohužiaľ pôjde o tzv. Missed abortion, ak sa objavi srdiečko je veľka šanca, že gravidita sa bude ďalej dobre vyvíjať. Držím palce!