• Krček

    , Autor: alenakmet

    som v 36tt a môj krček má stále 3,7 cm. Je to v poriadku? kedy sa začne skracovať? A ešte som nemala ani žiadnu falošnu kontrakciu. Prečo?

    Dobrý deň,
    ste len v 36 týždni gravidity, zatiaľ je nález v poriadku, za týždeň-dva sa môže nález úplne zmeniť. Pôrodné cesty musia dozrieť a až potom sa bude krčok skracovať a až následne sa začnete otvárať. "falošné kontrakcie" pociťuje väčšina mamičiek až po 37 týždni.