• skrateny krcek

    , Autor: kacena2611

    Dobrý deň,
    pani doktorka, môj gynekológ ma v 19tt vyplašil, že mám veľmi skrátený krček. samozrejme odporučil mg 3x1,kľudový režim. mala som kontrolu o 10 dní a povedal, že sa to nezhoršilo, o ďaľších 10dní ma poslal do nemocnice, to bolo 30.12.14 avšak prijímajúca lekárka mi povedala, že sa obávať nemusím. môj gynekológ mi v tom čase napísal do knižky portio 1,5cm a lekárka v nemocnici palpačne namerala 2,5cm a sonom 4,3 bez funellingu a že placenta je nízko ale nezasahuje do bránky, môj lekár ma naopak vystrašil a povedal, že mi hrozí krvácanie a že dieťa nedonosím, ak nepôjdem ležať. z nemocnice ma ale lekárka na základe dobrého nálezu poslala domov.13.1.2015 som mala poradňu u svojho lekára a už nemocnicu nespomenul ,iba povedal ,že dotyčná lekárka si teda prevzala nado mnou zodpovednosť a do knižky zapísal portio 1cm.
    Ktorému nálezu mám veriť viac? mám sa obávať predčasného pôrodu? som ešte len v 25tt.Mám sa dať vyšetriť ďalšiemu nestrannému lekárovi?
    Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ja som vás nevyšetrovala ,čiže nedokážem zobjektivizovať váš nález a nedokážem ani posúdiť, ako to je naozaj , preto ani zodpovedať vašu otázku
    ak ste si neistá, samozrejme môžte sa nechať vyšetriť i treťou osobou
    avšak zväčša je nemocničné zariadenia vyššie , nadradené obvodnému pracovisku a posúdenie stavu z ich strany by malo byť špecializovanejšie(avšak samozrejme nemusí to byť vždy pravdou)
    s pozdravom