• Môžem byť tehotná?

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ci možem by tehotná ked sme mali pohlavný styk asi 2-3 dni pred menzesom.. Menstruácia mi mešká asi 3 dni.. Manžel mi hovorí že mi môže meškať aj zo stresu, boli sme s malym asi 2 týždne dozadu v nemocnici, trochu stresy a tak ale neviem.. Pobolieva ma trochu aj v podbrušku ako keby som mala dostať menzes ale zatial nic.. Neviem ci si mam urobit test alebo je este skoro? Dakujem za odpoved.. Janka

    Dobrý deň,
    tehotenské testy sú spoľahlivo pozitívne ak sa robia v čase vynechania menštruácie, to znamená približne po 2 týždnoch od oplodnenia, modernejšie tehotenské testy sú pozitívne už za 7-10 po oplodnení. Vo vašom prípade, ak predpokladáte že ste otehotneli 2-3 dni pred menštruáciou to nemá zmysel, pravdepodobnosť že ste tehotná je menšia vzhľadom na fázu cyklu ale vylúčiť sa to nedá.