• Hodnoty AMH

    , Autor: M_8990

    Dobrý deň, pán doktor,
    Mám 30 rokov. Absolvovala som vyšetrenie AMH. Výsledok mojej ovariálnej zásoby je 3,84 ug/l. Ako možno, prosím, tento výsledok interpretovať - ako postačujúci alebo ako lepší?

    Chcela by som vás ešte poprosiť o váš názor na užívanie Vitexu jahňacieho. Je možné si ním uškodiť? Nedočítala som sa, kedy sa má užívať, či nepretržite celé cykly alebo len v prvej, či druhej fáze. Užívam ho zatiaľ druhý mesiac od menštruácie po ovuláciu, s cieľom podporovať dozrievanie vajíčka. Cykly mám pravidelné 26-28 dňové. Mám trochu obavy, aby sa mi neposunula ovulácia užívaním týchto prírodných doplnkov. Inak podľa hormonálneho profilu ovulujem, ale nedarí sa nám otehotnieť.

    Ďakujem.

    Dobrý deň, hodnota AMH je u Vás v norme. So spomínaným doplnkom výživy nemám osobne skúsenosti, ale po 2 - 3 mesačnom užívaní sa odporúča dať si niekoľkotýždňovú pauzu. Ak máte pravidelný menštruačný cyklus aj ovuláciu, užívanie týchto preparátov nemá veľký význam. Ak sa Vám aj napriek pravidelnému nechránenému styku 2 - 3 krát týždenne nepodarí otehotnieť v priebehu pol roka, bude vhodné hľadať príčiny neplodnosti. Vhodné vide navštíviť centrum asistovanej reprodukcie.