• hodnoty AMH/FSH

    Dobry den prajem,

    rada by som vedela vas nazor na pravdepodobnost otehotnenia. Vek 41 rokov, jedno dieta, hodnoty AMH:1,15, FSH: 7,37. Ostatne hodnoty z hormonálneho profilu v poriadku, na nic sa neliecim. Mam iba jeden vajecnik, druhy odoperovany v 20 rokoch. Zaroven by ma zaujimalo ci jeden vajecnik znamena automaticky nizsiu hodnotu AMH.

    Dakujem velmi pekne

    Dobrý deň, výsledky máte v poriadku, primerané. Ak by bola hodnota FSH na 3.deň cyklu nad 8,9U/l a AMH pod 1ng/ml, mohol by to byť problém. Čo sa týka hodnotenia ovariálnej rezervy, AMH sa tvorí od puberty vo vaječníkoch, stratou jedného vaječníka sa logicky zníži ovariálna rezerva stratou folikulov a vajíčok jedného vaječníka o polovicu. Čo sa však týka hormonálnej sebestačnosti, zdravej žene stačí na normálne fungovanie jeden zdravý vaječník.