• Asistovaná reprodukcia a spermiogram

    , Autor: Christie

    Dobrý deň, s manželom plánujeme navštíviť centrum asistovanej reprodukcie, no predtým by ma zaujímalo, čo znamená patológia na spermiograme? Čím vyššie % tým je to horšie? Nález bol asthenoteratozoospermia, odporúčanie IUI. Len chcem vedieť, či to má vôbec zmysel to skúsiť na AR. Ďakujem

    Dobrý deň, asistovaná reprodukcia je pomerne široký pojem. Centrá asistovanej reprodukcie majú niekoľko možností riešenia sterility podľa okolností a výsledkov vyšetrení, či je prítomný ženský faktor sterility, mužský faktor sterility alebo kombinovaný. Ak je problémom mužský faktor sterility, teda patológia spermiogramu. Hodnotí sa viacero faktorov spermií, objem ejakulátu, ich počet, pohyblivosť, normálna štruktúra, ... Asthenoteratozoospermia znamená patologický stav spermií, v ktorom je relatívne nízka rýchlosť spermií, spojená priamo s porušením ich zvyčajnej štruktúry. Centrum asistovanej reprodukcie je pre Vás vhodným riešením, rovnako odporúčam jeho návštevu, kde Vám bude všetko vysvetlené.