• ivf

    Dobry den.
    Chcela by som Vas poprosit o Vaš nazor ohladom neuspesneho vkladu pri ivf. Je to moje 1 ivf a prvy et. V com moze byt neuspech uhniezdenia? Slaba blastocysta, nekvalitna sliznica, genetika? Viem, ze na to neexistuje jednoznacna odpoved. Ale ide o to, ze so sliznicou ja problem nemam. Aj bola pekne vysoka v den vkladu. Reprodukcnu imunologiu mam vysetrenu. To je v poriadku. Manzel ma normospermiu. Bol teda problem v blastocyste? Vkladali mi včasnu blastocystu na 5 den PK. Uz na 8 den po vklade som zacala spinit a preslo to az do krvacania. Mame este zmrazenu expandovanu blastocystu. Bojim sa, ze scenar sa bude opakovat.
    P.S.: mam endometriozu
    Dakujem

    Dobrý deň,
    bohužiaľ všetky informácie, ktoré máme sú stále nedostatočné a stále nie je možné sa vyjadriť k príčinám neúspechu. Na základe nedávnych veľkých štúdií sa potvrdilo, že aj morfologicky "pekné" embryá nemusia byť geneticky kvalitné. Preto za viac ako polovicou neúspechu stojí práve nekvalitné embryo aj keď sa "naoko" javí ako vhodné embryo. Nenechajte sa odradiť prvým neúspechom, bohužiaľ je to o štatistike a úspešnosť je všeobecne okolo 40-50 %, takže sa to raz URČITE podarí! Držím palce!