• Potraty

    , Autor: lenka74

    Dobrý deň, pani doktorka!
    Mám 39 rokov a s manželom sme podstúpili 4x umelé oplodnenie. Prvýkrát to bolo bez embryotransferu, ostatné razy mi vložili po dve embryá, ale vždy došlo k včasným potratom a raz k mimomaternicovému otehotneniu+ včas potratu. Na genetickom vyšetrení sme boli, výsledky sú v poriadku. Pri poslednom oplodnení mi bola vyšetrená krv na genetiku a vyšli mi MTHFR A1298, Factor XIII V34L mutácia heterozygot.a PAI-1 4G/5G - 4G/4G. Mám sa obrátiť na hematológiu? Aké ďalšie vyšetrenia mám podstúpiť, aby sa zistilo, čo je príčinou potratov a toho, že embryjká sa prestanú vyvíjať? Nikdy sme totiž nemali na zmrazenia žiadne.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    ide o pre embryá veľmi nevhodné prostredie čo sa týka vlastností krvi a jej zrážania. Určite by som odporučila liečbu Fraxiparinom - aby sa krv zriedila a predišlo sa tak potratom. Zvážte prípadne predimplantačnú genetickú diagnostiku embrya.