• Detoxikácia pred počatím / Medociprin 500mg

    , Autor: adorable

    Dobrý deň,
    Mám 36 a 39 rokov manžel, doma 2 ročného synčeka. Snažíme sa o druhé dieťatko, zatiaľ cca rok neúspešne. Vámci riešenia sekund. sterility sme s manželom absolvovali základné vyšetrenia (odbery, stery, spermiogram). Moje výsledky su uplne v poriadku, manzelovi zistili Strept.faecalis v spermiograme a tiež hnis (leuk.cca 3 nasobok normy) a nasadili Medociprin 500mg na 15 dní.
    Počas jeho liečby sa nebudeme pokúšať o počatie na radu gynekologa a odporucil nam aj počkať na detoxikaciu manželovho organizmu cca 21 dní po dobratí ANTB.
    Prosím je to dostatočné obdobie? Čítala som, že ANTB ovplyvnia kvalitu spermií práve až cca 3-6 mesiacov po dobratí (T.J. kvalita sa práve zhorší, lebo sa prejaví ich účinok).
    Čo nám poradíte? Kedy začať skúčať znovu?
    Ďakujem pekne.

    Dobrý deň,
    existujú rôzne názory, ale myslím si, že po dobratí antibiotík a následne 6 týždňov (to je interval, za ktorý prejde cyklus obnovenia a dozretia spermií) už bude telo dostatočne detoxikované a môžete sa znovu pokúšať o dieťatko.