• Druha sekcia

    , Autor: Kom23

    Dobrý deň,
    Chcem sa spýtať kedy pred termínom sa zvykne robiť plánovaná sekcia (prvý pôrod bol urgentná sekcia) a od čoho závisí termín sekcie.
    Veľkosť plodu, otvorenie krčka atd. Čo je v tomto prípade smerodajné.

    Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň, termín plánovaného cisárskeho rezu sa štandardne dáva 7 až 10 dní pred termínom pôrodu. Samozrejme, ak by sa pôrod rozbehol skôr, urobí sa cisársky rez skôr. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.