• Druhý pôrod

    , Autor: MiHu

    Dobrý večer.chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti s druhorodickami.zvykne byť druhý pôrod rýchlejší? Pýtam sa preto,lebo môj prvý pôrod trval 5,5 hod spontánne od prvej citelnej kontrakcie a bojím sa čo bude pri druhom.kontrakcie boli hneď silné a pár minútové.porod skončil vakuovym extraktorom po hodine tlačenia.tlaky a kontrakcie prestali.nedalo sa.tiez sa chcem opýtať či je v norme keď mi v 33tt pokleslo brucho a mávam aj menštruačné bolesti.

    Dobrý deň, je to veľmi individuálne, ale väčšinou je druhý pôrod rýchlejší. Čo sa týka bolesti podbruška, odsledujte si to. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.