• Porod

    , Autor: dena-3

    Dobry den
    V roku 2016 som rodila cisarskym akutne pretoze to nepostupovalo hlavka nechcela zist. Onedlo ma caka druhy porod a zaujimalo by ma ci samotna velkost dietata je dovod k sekcii pokial ostatne podmienky budu splnene (32+6tt odhadovana hmotnost 2600g). A este by som sa chcela spytat na stahovaci poporodny pas. Ci ma vyznam a ci je mozne ho pouzit aj po cisarskom ci v takom pripade nevyvija tlak na jazvu a nemoze skor ublizit.
    Dakujem

    Dobrý deň, áno, veľkosť plodu nad 4000g (na niektorých pracoviskách nad 4500g) je indikáciou k sekcii. Tým, že už ste po jednom cisárskom reze, indikáciou na sekciu je aj Vaše prianie rodiť cisárskym rezom. Čo sa týka sťahovacích pásov, veľký efekt nemajú a hlavne po cisárskych rezoch môžu spôsobiť zaparenie a zapálenie rany. Osobne ich neodporúčam, až na výnimky.