Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,969 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Predčasný pôrod

  , Autor: zizzi

  Dobrý deň, pán doktor, chcela by som sa opýtať zopár otázok:
  1. Ak ma chytí pôrod skôr, ako pred tým, čo začnem k vám chodiť na poradne od toho 37.tt, môžem prísť hneď, keď to príde, aj keď som z iného mesta?
  2. Dá sa určiť, či mi hrozí takýto predčasný pôrod? Zatiaľ je všetko ok, pán doktor na tehotenských poradniach kontroluje kŕčok, ktorý mám zatvorený. Povedal by mi, keby mi hrozil pôrod skôr? Alebo sa to nedá takto vedieť ani odhadnúť?
  3. A ešte otázku k tráveniu v tehotenstve: Je v poriadku, ak ma raz za mesiac jednorázovo preženie?, pričom iné tehotné majú skôr opačný problém a to so zápchou. Stolicu mávam inak pravidelnú, beriem aj probiotiká, a napriek tomu sa mi to stane.
  Ďakujem Vám za Váš čas a odpovede.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak pravidelne navštevujete tehotenské poradne a všetky výsledky ako aj nález na pôrodných cestách je v poriadku, nemusíte sa obávať. Ak by sa niečo nezdalo, obvodný gynekológ by Vás odoslal na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia. Ak ste už po ukončenom 34 týždni tehotenstva a pôrod by sa rozbehol, môžete odrodiť v našej pôrodnici. Pred ukončeným 34 týždňom tehotenstva je vhodnejšie rodiť v pericentre v Košiciach. Ak by sa však jednalo iba o hroziaci predčasný pôrod alebo iné ťažkosti, hospitalizovaná môžete byť aj u nás. Čo sa týka občasného prehnatia, je to úplne v poriadku, záleží aj od druhu skonzumovanej stravy. Je pravda, že počas tehotenstva, hlavne vo vyššom štádiu tehotenstva, majú ženy skôr problém so zápchou, ale občasná redšia stolica sa môže tiež vyskytnúť.

Podobné otázky

 • Naliehanie hlavičky

  , Autor:

  Dobrý deň, dnešným dňom som 34+4 týždni tehotenstva. Dnes som bola na kontrole a pán doktor pri vag. vyšetrení zistil, že krčok mám 1,5cm a hlavička nalieha. Chcem sa spýtať či je to v tomto týždni v poriadku alebo či je možný predčasný pôrod.

  Za Vašu odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôležitá je nie len dĺžka krčka, ale aj jeho dilatácia. Keďže nepoznám všetky informácie, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať priamo vyšetrujúceho lekára. Predpokladám ale, že ak Vám gynekológ nepredpísal žiadne lieky, ani neodporučil hospitalizáciu, nález bol v poriadku.

 • Pôrod

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Dnes som 33+1 tt ale bábätko je o nejaké cca 9dni od začiatku väčšie. Chcem sa však opýtať, po poradni u svojho zistil ze mám hrdlo na 2,5cm,uzavrete ale polotuhe a hlavička nalieha na PV. Som druhorodicka a dr vravel iba ze ak by boli nejaké bolesti mam ísť rovno do nemocnice. Chcem sa opýtať na Vás názor či môže hroziť nejaký predčasný pôrod a pripadne ak aj áno aké má bábätko šance v takýchto týždňach. Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nález máte v poriadku. Nemusíte sa obávať. Samozrejme, pri bolestiach, krvácaní alebo podozrení na odtok plodovej vody navštívte Vášho obvodného gynekológa, alebo nemocničné zdravotnícke zariadenie.

 • Pôrod

  , Autor:

  Dobrý deň môžem sa opýtať som 35+3tt som otvorená na 4 prstov ak by sa bábätko narodilo v tomto týždni aké ma to následky je to moje prvé tehotenstvo vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s takýmto nálezom môžete ešte vydržať dlho. Aj keby ste porodili dnes, plod už má prakticky všetko vyvinuté, jednalo by sa o hranične predčasný pôrod. Nemusíte sa obávať. Dodržujte odporúčania.

 • Aniball pri spotrebovanom krcku

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, som v 36tt+2, na poradni mi dr. napísal CS 6, slovne povedal - spotrebovany makky krcok a otvorenie na myslim ze 1 prst (dovtedy som mala CS2) . Plánovala som pouzivat Aniball od 37tt... Teraz neviem, ci v mojom prípade môžem alebo by to mohlo vyvolat porod... Moj dr. mi tiez povedal, ze aj keby vyvolal aniball porod, tak to nevadi, ale ja by som bola radsej keby dieta ešte aspon tyzden vo mne zostane a ja aspon nieco s aniballom nacvicim... Dakujem za nazor. Pripadne masaz hradze by som aplikovala aspon...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste v týždni tehotenstva, kedy už rodiť môžete a nebude sa jednať o predčasný pôrod. S takýmto nálezom viete vydržať aj dva týždne. Cvičiť s Aniballom môžete. Pôrod to nevyvolá.

 • Otvaranie

  , Autor:

  Zdravim vas chcela by som sa opitat dnes som bola na poradni vo stvrtok mi zacina 37 tyzden,nakolko ma lekarka dnes pozerala a povedala mi ze som na spicku prsta otvorena a v knizke napisane hrdlo 2 cm chcela by som sa informovat ze kolko to je cm ked na spicku prsta a ze o tyzden alebo dva mozem ist rodit

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nález je pre 36. - 37. týždeň tehotenstva úplne v poriadku. Pre špic prsta znamená, že ešte nie ste vôbec otvorená, len vonkajšia bránka krčka sa postupne začína otvárať. Po dovŕšení ukončeného 36. týždňa, teda 36+1 a viac, hovoríme, že je tehotná v termíne a v prípade rozbehnutia pôrodnej činnosti sa už nejedná o predčasný pôrod.