• Predčasný pôrod

    , Autor: zizzi

    Dobrý deň, pán doktor, chcela by som sa opýtať zopár otázok:
    1. Ak ma chytí pôrod skôr, ako pred tým, čo začnem k vám chodiť na poradne od toho 37.tt, môžem prísť hneď, keď to príde, aj keď som z iného mesta?
    2. Dá sa určiť, či mi hrozí takýto predčasný pôrod? Zatiaľ je všetko ok, pán doktor na tehotenských poradniach kontroluje kŕčok, ktorý mám zatvorený. Povedal by mi, keby mi hrozil pôrod skôr? Alebo sa to nedá takto vedieť ani odhadnúť?
    3. A ešte otázku k tráveniu v tehotenstve: Je v poriadku, ak ma raz za mesiac jednorázovo preženie?, pričom iné tehotné majú skôr opačný problém a to so zápchou. Stolicu mávam inak pravidelnú, beriem aj probiotiká, a napriek tomu sa mi to stane.
    Ďakujem Vám za Váš čas a odpovede.

    Dobrý deň, ak pravidelne navštevujete tehotenské poradne a všetky výsledky ako aj nález na pôrodných cestách je v poriadku, nemusíte sa obávať. Ak by sa niečo nezdalo, obvodný gynekológ by Vás odoslal na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia. Ak ste už po ukončenom 34 týždni tehotenstva a pôrod by sa rozbehol, môžete odrodiť v našej pôrodnici. Pred ukončeným 34 týždňom tehotenstva je vhodnejšie rodiť v pericentre v Košiciach. Ak by sa však jednalo iba o hroziaci predčasný pôrod alebo iné ťažkosti, hospitalizovaná môžete byť aj u nás. Čo sa týka občasného prehnatia, je to úplne v poriadku, záleží aj od druhu skonzumovanej stravy. Je pravda, že počas tehotenstva, hlavne vo vyššom štádiu tehotenstva, majú ženy skôr problém so zápchou, ale občasná redšia stolica sa môže tiež vyskytnúť.